Golęczewo: „Zielona lekcja” w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego
26 marca 2019
Golęczewo: „Żabki” i „Kreciki” witają wiosnę
31 marca 2019
Golęczewo: „Zielona lekcja” w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego
26 marca 2019
Golęczewo: „Żabki” i „Kreciki” witają wiosnę
31 marca 2019
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Włóczykije witają wiosnę!

W niedzielny marcowy poranek, wiosenna aura zachęcała do wędrówki. Na stacji Golęczewo stawiła się reprezentacyjna grupa zapalonych piechurów ze Szkolnego Koła Turystycznego „Włóczykij”.

Plan był ambitny – pokonanie kilkunastu kilometrów trasą Parkowo –Wełna – Jaracz, wykonanie marzanny, podpalenie jej i wrzucenie do rzeki Wełny.

Podczas pierwszego postoju w miejscowości Wełna przyjrzeliśmy się drewnianemu Kościołowi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W świątyni z początku XVII w. odbył się ślub Józefa Wybickiego, autora słów naszego hymnu narodowego. Kolejny etap trasy wiódł urokliwymi dróżkami leśnymi.

Po dotarciu do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu rozpoczęła się dla nas intensywna praca. Wykonane przez Włóczykijów marzanny przyciągały wzrok i wyróżniały się w tłumie innym kolorowych kukieł. Barwny korowód, który przeszedł pod wiatrak cieszył oko i sprawił dzieciom wiele radości. Widok podpalanych marzann wzbudził ogromne emocje i zapadł w pamięć, a upieczone na ognisku kiełbaski i ziemniaki zaspokoiły iście wilczy apetyt.

Prosto z festynu przeszliśmy kolejne kilometry do stacji kolejowej w Rożnowie. Wyprawa, której celem było powitanie wiosny i zdobycie kolejnych punktów do odznaki PTTK „Siedmiomilowe buty” okazała się wspaniałą i rodzinną przygodą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudowną atmosferę, zaangażowanie i wsparcie.

Więcej w galerii zdjęć:

FB https://tiny.pl/tt8xp

https://tiny.pl/tt8x4

Małgorzata Golec

Dorota Polichnowska