Golęczewo: 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II
30 kwietnia 2024
Golęczewo: Majowa łąka
30 kwietnia 2024
Golęczewo: 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II
30 kwietnia 2024
Golęczewo: Majowa łąka
30 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Włóczykije na Ogrodach

„Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście
,,,”

27 kwietnia odbyła się przedostatnia wyprawa włóczykijów w bieżącym roku szkolnym. Quest pt. „Pamiętajmy o Ogrodach” okazał się nostalgiczną podróżą w czasie.
Większość trasy przebyliśmy na terenie zabytkowego cmentarza, którego otwarcie datowane jest na rok 1905. Podziwialiśmy okazałą bramę wykonaną w pracowni J. Janickiego. Spacerowaliśmy alejami, które wyznaczały szpalery z okazałych klonów i jesionów. Bogaty drzewostan tutejszego miejsca nas zachwycił, tym bardziej, że wiosenne słońce mocno już grzało.
Rozwiązując kolejne zagadki questowe dowiedzieliśmy się, ile ciekawostek historycznych skrywa odwiedzony rejon.
Przystanęliśmy na dłużej przy Pomniku Wdzięczności, który został ufundowany ku czci poległych w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i wojny bolszewickiej w 1920 roku oraz przy pomniku poświęconym Żołnierzom Września.
Poznaliśmy także postać urodzonej w Poznaniu Wandy Błeńskiej, polskiej lekarki i misjonarki, nazywanej „Doktą od trądu”, która przez kilkadziesiąt lat leczyła chorych w Afryce.
Wycieczka okazała się niesamowitą lekcją historii i przyrody, a sentencja, którą wpisaliśmy w kratki ulotki jeszcze długo będzie wybrzmiewać w naszych sercach: „Bo śmierć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać”!

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym Fb: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=WloczykijGoleczewo&set=a.910550577780859

Małgorzata Golec
Dorota Polichnowska
Julia Żuberek