Chludowo: Wielkanoc u „Lisków”
7 kwietnia 2023
Złota Ola
11 kwietnia 2023
Chludowo: Wielkanoc u „Lisków”
7 kwietnia 2023
Złota Ola
11 kwietnia 2023
Pokaż wszystkie

Golęczewo; Wielkanocna kartka dla Seniora

Uczniowie klas I – III z Golęczewa na zajęciach zaangażowali się w przygotowanie świątecznych kartek dla Seniorów.

Chcąc wywołać w tym wyjątkowym czasie uśmiech na twarzach seniorów, uczniowie własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne, które  zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz talentami plastycznymi przygotowały  bardzo kolorowe i ciekawie zaprojektowane kartki z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, które stały się dla Seniorów okazją do uśmiechu, radości  i wzruszenia, a także były przejawem otwartości na drugiego człowieka w tym trudnym dla wszystkich czasie.  

Jesteśmy przekonani, że zwykłe gesty życzliwości dodadzą wszystkim obdarowanym mocy i siły oraz wiary w lepsze jutro.

Dzieci po raz kolejny pokazały, jak wielkie mają serca. Z wielką dokładnością przelały wyrazy empatii i miłości do osób starszych na świątecznej kartce. Celem przedsięwzięcia jest umocnienie wśród dzieci przekonania, jak bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci, życzliwości – szczególnie wobec osób starszych, samotnych i chorych. W wielu domach starszych ludzi świąteczny blask zajaśniał z większą mocą dzięki otwartym sercom naszych drogich uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas na przygotowanie pięknych wielkanocnych kartek dla Seniorów. Wzruszenie, z jakim te kartki były przyjmowane  jest najpiękniejszym dowodem na to, że naprawdę nie trzeba wiele, by czyjś zwyczajny, szary dzień uczynić świętem.