Wręczenie dyplomów.
10 maja 2022
Golęczewo: Powstanie ścieżki edukacyjnej
11 maja 2022
Wręczenie dyplomów.
10 maja 2022
Golęczewo: Powstanie ścieżki edukacyjnej
11 maja 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Tydzień z książką w przedszkolu

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Z tym przesłaniem rozpoczęliśmy obchody „Tygodnia z książką”. Wstęp stanowiła wycieczka do biblioteki w Złotnikach, gdzie przedszkolaki nie tylko uczyły się zasad zachowania, ale również poznały pracę bibliotekarza oraz  wzięły udział w lekcji bibliotecznej.

Zainspirowani wycieczką stworzyliśmy „Mini bibliotekę” przedszkola w Golęczewie, w której przez cały tydzień dzieci mogły wypożyczać ulubione pozycje książkowe.

Ciekawym punktem tego tygodnia były prezentacje ulubionej literatury przygotowane przez dzieci. Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem w wykonanie zadania.  W naszych salach pojawiły się kolorowe ilustracje, portrety ulubionych bohaterów, zagadki dla  kolegów i koleżanek oraz rekwizyty, które podpowiadały treści ulubionej książki.

Zwieńczeniem obchodów były spotkania autorskie, które były niezwykłą niespodzianką dla małych czytelników. Do naszego przedszkola przybyli specjalni goście. Jednym z nich była wielka popularyzator literatury dziecięcej – Małgorzata Swędowska. Dzieci wzięły udział
w warsztatach, dzięki którym bliżej poznały wybrane pozycje literatury poprzez charakterystyczne dla Pani Małgosi czytanie wrażeniowe.

„Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”Wokół świata na wariata” to tylko niektóre publikacje naszego drugiego gościa. Spotkanie było okazją do „wędrówki” po Afryce. Dzieci nie tylko mogły zobaczyć zdjęcia, usłyszeć opowieści, ale przede wszystkim POCZUĆ – grały na bębnach. słuchały charakterystycznych dźwięków i rozpoznawały ślady zwierząt.

Wiemy, że ten specjalny tydzień  miał ogromną wartość, rozbudził ciekawość literacką naszych przedszkolaków. Nauczyliśmy się czytać nie tylko słowami, ale obrazami, ruchem i dźwiękiem, a przede wszystkim pobudziliśmy wyobraźnię.