Golęczewo: SZKOLNE WSPOMNIENIA, CZYLI CO PAMIĘTASZ ZE SZKOLNEJ ŁAWKI
Chludowo: Ostatnie spotkanie z zespołem Pieśni i Tańca Ludowego Chludowianie
7 czerwca 2022
Golęczewo: Na zielonej szkole
8 czerwca 2022
Chludowo: Ostatnie spotkanie z zespołem Pieśni i Tańca Ludowego Chludowianie
7 czerwca 2022
Golęczewo: Na zielonej szkole
8 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: SZKOLNE WSPOMNIENIA, CZYLI CO PAMIĘTASZ ZE SZKOLNEJ ŁAWKI

Szkoła to nie tylko sprawdziany, kartkówki i dyktanda, ani oczekiwanie ostatniego dzwonka w czerwcu czy stres związany z wywiadówką. Szkoła to przede wszystkim najlepsi znajomi i mnóstwo wspomnień, które dziś mogą bawić do łez – szczególnie, gdy spogląda się na nie z perspektywy czasu i dzieli z tymi samymi przyjaciółmi. Być może trochę starszymi, być może trochę dojrzalszymi, ale nadal z tymi samymi, którzy podawali nam ukradkiem ściągi, zostawiali miłosne liściki w kieszeniach.

Mówi się, że szkolne przyjaźnie to przyjaźnie na całe życie, a najlepsze wspomnienia to właśnie wspomnienia ze szkolnej ławki. To właśnie o tych najciekawszych opowiedziały nam dzieci z klasy IIIf. Przeczytaj i wyrusz w sentymentalną podróż Koliberków z Golęczewa.

Staś

Wspomnienia z klasy II

Zmienił nam się wychowawca i została nim pani Roma. Mieliśmy dużo nauki zdalnej. Przez całe miesiące nie widziałem się z moimi kolegami. Widziałem ich tylko na komputerze. Były takie sytuacje, że nie mogło się wychodzić z domu. Raz po raz mieliśmy lekcje w szkole.

Ida

Wspomnienia z klasy III

W klasie trzeciej mieliśmy już więcej zadań domowych. Przede wszystkim mogliśmy wrócić do szkoły i uczyć się stacjonarnie. Pani Roma zaczęła zabierać nas na bardzo fajne wycieczki. W tym roku zaczęłam należeć do klubu włóczykijów, zwiedzaliśmy ciekawe miejsca: park meteorytów, gospodarstwo i muzeum Arkadego Fiedlera.

Max

Wspomnienia z klasy I

Najlepsze wspomnienie to rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego. Byłem nowy i poznałem nowych kolegów. Na początku był stres ale potem wszystkich poznałem i nie było już go w ogóle. W pierwszej klasie nie cierpiałem kaligrafii ale lubiłem informatykę. Podobało mi się, że moje pismo jest coraz lepsze (gdy to piszę to mama mi powiedziała, że to dzięki kaligrafii, aż mnie zamurowało 🙂 ).Staś stał się moim najlepszym przyjacielem.

Kornelia

Wspomnienia z klasy II

W klasie drugiej najbardziej podobały mi się momenty w których nie było zdalnej edukacji. Pamiętam że przez jakiś czas byłyśmy z Hanią chore. Wszyscy z naszej klasy mieli kwarantannę, a my jej nie miałyśmy! W tym czasie spotkaliśmy się.  

Asia

Wspomnienia z klasy I

Klasa pierwsza była maga fajna i fantastyczna. Na początku dostaliśmy dużo przyborów szkolnych. Uczyliśmy się liter i pewnego razu  kiedy uczyliśmy się literki o , pani nam kazała przynieść coś na tą literę, i ja z mamą uszyliśmy ośmiornice.  Następnego dnia przyniosłam ją do szkoły .Wszyscy się martwili że koronawirus przyjdzie do Polski. Aż kiedyś przyszedł. Na szczęście  przyszedł na koniec l klasy.

Zosia

Wspomnienia z klasy III

Wciąż mamy tą samą nauczycielkę. Mieliśmy wspaniałe wycieczki do różnych miejsc. Gdy dzieci z Ukrainy przyszli do naszej klasy cieszyliśmy się bardzo. Mieliśmy trochę trudne testy z matematyki, przyrody i polskiego. 

  Magda

Wspomnienia z klasy II

W 2 klasie zaczęłam się dogadywać  z innymi uczniami. Ale niestety było mnóstwo zdalnych lekcji. Bardzo miłe było ognisko w gajówce w Sobocie. Robiliśmy bardzo fajne prace plastyczne.

Jaś

Wspomnienia z klasy I

W 1 klasie pamiętam, że doszedł do naszej klasy Mateusz. Także pamiętam, że Pani Ewelina dawała zamiast ocen z zachowania buźki zieloną żółtą albo czerwoną. 

Jonasz

Wspomnienia z klasy I

Moją wychowawczynią w pierwszej klasie była Pani Ewelina. Poznawałem pierwsze litery i nauczyłem się czytać, a także polubiłem czytać. Bawiłem się z kolegami kartami piłkarskimi i wymieniałem się nimi.

Stefan

Wspomnienia z klasy II

Niestety wtedy była zdalna nauka i siedzieliśmy w domach. Najlepsze moje wspomnienie to jak mieliśmy raz wf i pani powiedziała że potrzebne są piłki, a ja jej nie miałem żeby odbijać w domu. Poszedłem po piłkę na dwór i wziąłem piłkę do gry w piłkę nożną.

Julka

Wspomnienia z klasy III

W trzeciej klasie jest fajnie bo wróciły wyjazdy na basen. Mieliśmy też wycieczki do Muzeum Pyry, Muzeum Rogala i do Werbistów w Chludowie. Mamy więcej nauki niż w poprzednich klasach i częste kartkówki. W drugim semestrze doszły do nas nowe dzieci z Ukrainy przez to, że u nich w kraju trwa wojna. Fajnie się z nimi bawimy i uczymy się ich języka. Cieszę się na całodniową wycieczkę do Torunia.

Michał

Wspomnienia z klasy III

W III klasie poczuliśmy się ważni w szkole, jesteśmy najstarsi. Wróciły wycieczki. Byliśmy w Muzeum Pyry i w Muzeum Rogalowym w Poznaniu. Była świetna zabawa. Dołączyli do Naszej klasy nowi uczniowie z Ukrainy i teraz już razem czekamy na kolejne przygody to jest wycieczkę do Torunia, a później przejście do nowej szkoły.

Emilka

Wspomnienia z klasy II 

Najbardziej w klasie II podobało mi się szkolne ognisko na zakończenie roku szkolnego. Były przepyszne pieczone kiełbaski na ognisku oraz różne gry i zabawy. Szczególnie pamiętam zabawę w podrzucanie piłki na kolorowym prześcieradle.

Andrzej

Wspomnienia z klasy I

W pierwszej klasie była Pani Ewelina. Była inną nauczycielka niż którą mieliśmy w drugiej i trzeciej klasie. Wtedy częściej wychodziliśmy na dwór niż mieliśmy lekcji. Poznawaliśmy alfabet i wtedy mieliśmy przynosić rzecz jak mieliśmy na tą literkę co poznawaliśmy.

Amelka

Wspomnienia z klasy II

Zmieniła nam się Pani wychowawczyni. Zaczęła nas uczyć Pani Roma. Z Panią Romą robiliśmy bardzo dużo prac plastycznych. Zaczęła uczyć nas grać na flażolecie. Fajnie było zacząć pisać  piórem. 

Mateusz

Wspomnienia z klasy II

Zakolegowałem się z kilkoma chłopcami z klasy.

Poznałem kolegę z klasy starszej i razem chodziliśmy na zajęcia po szkole. Chodziłem do Pani psycholog.

Hania

Wspomnienia z klasy III

Kiedy mieliśmy zrobić plakat o Konstytucji 3 Maja.  Mogliśmy dobrać się w pary. Ja byłam z Kornelią i nasze mamy umówiły się od razu. A kiedy zrobiłyśmy plakat miałyśmy czas na zabawę.  Kiedy pani powiedziała, że przyjdą  dzieci z Ukrainy. Ja z dziewczynami zrobiłyśmy dla nich laurki.

Amelka

Wspomnienia z klasy III

Pamiętam wycieczkę do Muzeum Rogalowego. Mogliśmy uczestniczyć od początku w robieniu rogala. Moją funkcją było zawijania rogala. Na koniec mogliśmy zjeść rogale. Wycieczka była bardzo fajna.

Emilka

Wspomnienia z klasy I 

Najbardziej w klasie I podobał mi się Dzień Kropki. Naklejaliśmy sobie wtedy kropki z naszymi imionami na bluzki. To było zabawne, fajne i przyjemne.

Michał

Wspomnienia z klasy II

W drugiej klasie Naszą wychowawczynią została Pani Roma. Ruszyliśmy z nauką, zwłaszcza pisanie było mocno ćwiczone. I jak już wydawało się, że wracamy do normalności, wróciły lekcje online. Nie mogłem doczekać się powrotu do szkoły. 

Julka

Wspomnienia z klasy I

Pierwszego dnia miałam okazję poznać moją nową szkołę, nauczycieli i dzieci z klasy. Bardzo mi się spodobało bo wszystko wydawało się fajne. Chętnie się uczyłam i dostawałam dobre oceny. Pamiętam, że jednego dnia moja mama przyszła do szkoły, opowiadała nam o zębach i rozdała nam prezenty i kolorowanki. Niestety w połowie pierwszej klasy zaczęła się pandemia koronawirusa przestaliśmy chodzić do szkoły i rozpoczęliśmy naukę zdalną.

Jaś

Wspomnienia z klasy II

W Klasie 2 zmienieliśmy nauczycielkę na Panią Romę.

Nauczyliśmy się też dodawania pisemnego z dziesiątkami. Dostaliśmy także tabliczki z naszymi imionami wypełnionymi dobrymi cechami charakteru. Dostaliśmy też pióra.

Magda

Wspomnienia z klasy III

W klasie 3 były super wycieczki do Muzeum Pyry i do Muzeum Rogalowego. Było super spotkanie z panem  Łukaszem Wierzbickim. Miło też wspominam wyjazdy na basen. W trzeciej klasie dołączyły do nas dzieci z Ukrainy, które bardzo polubiłam.

Asia

Wspomnienia z klasy IIl 

Raz byliśmy na wycieczce do muzeum pyry i tam dowiedzieliśmy się że  coś o ziemniakach .Tam kupiłam kolczyki w kształcie frytek i kiedy następnego dnia kiedy był basen to mi wyleciał kolczyki i pani od basenu nadepnęła na kolczyk.

Kornelia

Wspomnienia z klasy III

Z tej klasy dobrze wspominam nasze wycieczki, których w pierwszej i drugiej klasie nie mieliśmy zbyt dużo. Wielką wichurę przez którą trzeba było ściąć niektóre z drzew na placu. Do naszej klasy doszły dzieci z Ukrainy.

Max

Wspomnienia z klasy III

Wreszcie koniec nauki zdalnej. Pamiętam fajną wigilię klasową gdzie jedliśmy różne pyszności a potem oglądaliśmy film. Miałem szczepienie na covid po wigilii klasowej ale z całą klasą na święta Bożego Narodzenia mieliśmy kwarantannę. Na Wielkanoc były fajne upominki. Byliśmy w muzeum rogalowym w Poznaniu oraz w muzeum Pyry. W muzeum Pyry robiliśmy pyry, a w muzeum rogalowym jedliśmy rogale i kupiliśmy pamiątki. Zawsze na placu zabaw bawię się ze Stasiem na huśtawce dwuosobowej i udajemy, że latamy. Z kolegami z klasy szedłem do Komunii. Było fajnie.

Zosia

Wspomnienia z klasy II

Moje ulubione wspomnienie z klasy II to spacer z panią Romą. Zbieraliśmy wtedy jesienne liście  na pracę plastyczną. Pogoda nam dopisała.

Kacper

Wspomnienia z klasy III

Ostatni etap nauki z panią Romką ,coraz większe trudniejsze zadania nauki ,ale także większa wiedza aby iść do przodu . Klasa III dała mi więcej wiedzy , mile spędzone wycieczki szkolne, poznawanie nowych uczniów, wspominam ten rok szkolny miło i będę tęsknić za tą szkołą.

Staś

Wspomnienia z klasy III

Zaczęliśmy znów chodzić na basen, więc było bardzo fajnie. Byliśmy na dwóch wycieczkach: w Muzeum Pyry i w Muzeum Rogala. Z Maxem, Stefanem, Jasiem, Kornelią i Idą dołączyliśmy do grupy “Włóczykije” i też mieliśmy kilka udanych pieszych wycieczek. W szkole mieliśmy przygodę z robieniem bombek i wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia chemiczne, na przykład glutka. Odwiedził nas autor książki “Afryka Kazika” – Pan Łukasz Wierzbicki i zachęcił mnie do kupienia 2 następnych swoich książek. Do naszej klasy dołączyło kilkoro uczniów z Ukrainy: najpierw Anna, Zlata, Matvij i Diana, a potem Wowa i Katia. W maju przystąpiliśmy do Pierwszej Komunii Świętej.

Ida

Wspomnienia z klasy II

Niestety pani Ewelina nie mogła już być naszą nauczycielka wtedy na naszej drodze życia pojawiła się pani Roma. Zaczęła z nami drugą klasę od miłego uśmiechu. Niestety pojawił się koronawirus, a z koronawirusem lockdown. Ale pani Roma się nie poddała i sprawiła, że te zajęcia stały się również interesujące jak w szkole. Choć brakowało nam kolegów i koleżanek. Pamiętam też ognisko przy leśniczówce na koniec roku szkolnego. Mogliśmy się wtedy spotkać z całą klasą i pobawić.

Adam

Bardzo fajnie wspominam te lata w szkole. W pierwszej klasie naszą wychowawczynią była Pani Ewelina. Była miła i bardzo wesoła. Niestety przyszedł covid i musieliśmy być w domu i uczyć się samemu. Po powrocie do szkoły w drugiej klasie naszą wychowawczynią została Pani Romka. Jest najlepszą Panią. Dużo się uczyliśmy w szkole, ale musieliśmy znowu wrócić do domu i uczyć się zdalnie na komputerze co mi się nie podobało, bo nie mogłem się z kolegami spotykać i bawić na przerwach. Nie jeździliśmy też na wycieczki. Ale później wróciliśmy i mogliśmy uczyć się w klasie ze wszystkimi. Najfajniejsze były wycieczki. Ostatnio byliśmy w Muzeum Pyry i Rogalika. Będę tęsknił za moją szkolą i za Panią. A najbardziej za wspólnymi zabawami i grą w piłkę na placu.

Pola

Wspomnienia z klasy I

Zawsze na przerwach bawiliśmy się w przedszkole, albo jak pani przyniosła piasek i wysypywała nam ten piasek na blachę i rysowaliśmy.

Szkoła to przecież także wakacje i choć jako uczniowie wszyscy chcieliśmy być dorośli, dziś doceniamy tę beztroskę i z sentymentem wspominamy czasy, gdy do realizacji nawet najbardziej szalonych planów potrzebowaliśmy jedynie… grupki najlepszych przyjaciół…

Roma Kierstan