Golęczewo: X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) w klasie III F!
„Dzień Chłopca” – „Żabki” z Chludowo
2 października 2020
Rajd rowerowy klasy 5b
4 października 2020
„Dzień Chłopca” – „Żabki” z Chludowo
2 października 2020
Rajd rowerowy klasy 5b
4 października 2020
Pokaż wszystkie

Golęczewo: X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) w klasie III F!

W piątek, 2 października, w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
(ŚDTM) klasa  „PIÓROPUSZY” (III f) zdecydowała się podjąć światowe, matematyczne wyzwanie biorąc udział w tej wyjątkowej akcji edukacyjnej.

Sprawa nie była taka prosta, ponieważ musieliśmy trenować tabliczkę na tyle, by stać się w dziedzinie mnożenia i dzielenia prawdziwymi EKSPERTAMI.

Prawie tygodniowe przygotowania pozwoliły nam poczuć się pewniej podczas sprawdzania opanowanej już znajomości TABLICZKI MNOŻENIA I DZIELENIA w naszym gronie.

Na początku w formie gier i zabaw matematycznych – z kostką i kartami do gry, Kartami Grabowskiego, grami multimedialnymi na wordwall.net oraz „planszówkami” zmierzyliśmy się z tą przecież niełatwą sztuką. Okazało się jednak, że „nie taki diabeł straszny, jak(…)” tabliczkę malują 😉

Wykonaliśmy również plakaty z okazji tego wyjątkowo nietypowego dnia, odwiedziliśmy naszych młodszych kolegów i koleżanki z klasy „Koliberków” i „Mądrych Sówek” proponując im wykonanie kart pracy usprawniających logiczne myślenie oraz wykonanie działań na poziomie klasy I i II. Zadaliśmy bardzo trudne pytania o iloczyny i ilorazy wybranych działań dorosłym, których napotkaliśmy w budynku szkoły.  Na końcu dzieci wylosowały kartki z zadaniami sprawdzającymi umiejętności swoich domowników, którym życzymy powodzenia oraz miłej i pożytecznej zabawy!

Dorota Polichnowska

Zapraszamy do galerii:

Krótko o AKCJI ze strony https://www.wmtday.org/pl:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbywa się 2 października 2020. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Przez wiele lat pod jego patronatem organizowane były Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Od 2011 roku przeprowadzany jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W roku 2015 Wydawnictwo obchodziło swoje 20-lecie. Więcej na temat Wydawnictwa Karty Grabowskiego.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek).