Golęczewo: Kartki świąteczne
16 grudnia 2022
Informatyka w wymiarze 3D
18 grudnia 2022
Golęczewo: Kartki świąteczne
16 grudnia 2022
Informatyka w wymiarze 3D
18 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Świąteczny czas w Zielątkowie…

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkim krokami. Dookoła nas już widać świąteczne iluminacje, w domu krzątanina i przedświąteczne porządki, a w powietrzu unosi się zapach świerku i korzennych przypraw. Czy już powoli czujecie świąteczny klimat?

Jednym z takich świątecznych zwyczajów jest wypiekanie i dekorowanie pierniczków. Pierniki wtopiły się w naszą polską tradycję bożonarodzeniową i stały się jednym z najważniejszych symboli tych świąt. Różnokształtnych i różnokolorowych pierniczków nie może zabraknąć nie tylko na świątecznym stole, lecz także na choince. Choć często w natłoku obowiązków, zabiegani i zapracowani nie mamy czasu, by zgodnie z tradycyjną recepturą przygotować je własnoręcznie, to bardzo chętnie kupujemy już udekorowane i gotowe do zawieszenia na choinkę.

Pamiętajmy przy tym, że pierniki to nie tylko uczta dla naszego podniebienia czy świąteczna dekoracja, ale już sam proces pieczenia i dekorowania pierników to doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu z rodziną. Domowe wypieki, mimo że niejednokrotnie okupione strasznym bałaganem, są jednocześnie niesamowitym czasem, który możemy spędzić wspólnie z najbliższymi, a zapach korzennego ciasta w magiczny sposób wprowadzi nas w klimat świąt.

W taki magiczny sposób przenieśliśmy się 12 grudnia do gospodarstwa agroturystycznego Patataj w Zielątkowie.

Dzieci z klasy I wspólnie dekorowały pierniki, dokarmiały zwierzęta i razem spędziły świąteczny czas na wspólnej zabawie.

Pojawił się również Mikołaj w tym roku dzielnie zastąpiła go Pani Roma:). Uśmiech i radość dzieci bezcenny.

Z wrażeniami wróciliśmy do swoich domów. Następnego dnia dzieci same narysowały wspomnienia z magicznego miejsca.

Był to niesamowity, magiczny czas za który bardzo dziękujemy.

Roma Kierstan