Chludowo: 11 listopada u Jeżyków
10 listopada 2023
Golęczewo: „Szkoła do hymnu”
10 listopada 2023
Chludowo: 11 listopada u Jeżyków
10 listopada 2023
Golęczewo: „Szkoła do hymnu”
10 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Sukcesy naszych uczennic w konkursie recytatorskim

Z nieukrywaną radością informujemy o sukcesach reprezentantek szkoły w Golęczewie w XXII Finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Nic dwa razy…”

Drugie miejsce w gminnym konkursie zdobyła Amelia Dopierała, uczennica klasy IIIF, która w spektakularny sposób oddała nastrój wiersza „Kałuża”. Przedmiotem rozważań poetki tego utworu staje się miejsce człowieka w naturze, a także w świecie współczesnym.

„Dobrze z dzieciństwa pamiętam ten lęk. Omijałam kałuże(…)”.

Amelia doskonale poradziła sobie z tremą i tym samym po raz kolejny udowodniła wszystkim, że na scenie czuje się swobodnie (w ubiegłym roku szkolnym uczennica wywalczyła trzecie miejsce w gminnym konkursie recytorskim).

Dwa wyróżnienia honorowe przyznane przez jury otrzymały debiutantki – Antonina Roszczak z klasy IF oraz Laura Kwiatkowska z klasy IIF.

Tosia zadeklamowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej”. Znakomicie oddała nastrój i powagę tekstu upamiętniającego bohaterską postawę nauczycielki, która zginęła ratując dzieci z pożaru domu.

Mizia jest bohaterką jednego z najbardziej znanych wierszy noblistki „Kot w pustym mieszkaniu”, który powstał po śmierci męża poetki – Kornela Filipowicza. Recytująca ten utwór Laura zachwyciła komisję oraz zebranych gości oryginalną interpretacją.

Niełatwa twórczość Wisławy Szymborskiej nie zniechęciła uczniów szkół z całej gminy, którzy licznie wzięli udział w finale konkursu. Jesteśmy dumni, że w gronie laureatów znalazły się wszystkie wyłonione reprezentatnki szkoły w Golęczewie.

Małgorzata Golec Dorota Polichnowska