Zdrowy talerz
23 maja 2018
Golęczewo: koncert Prosinfoniki „A to Polska właśnie”
25 maja 2018
Zdrowy talerz
23 maja 2018
Golęczewo: koncert Prosinfoniki „A to Polska właśnie”
25 maja 2018
Pokaż wszystkie

Golęczewo: spotkanie projektu czytelniczego w przedszkolu

„O szacunku wobec siebie i wobec innych ludzi” – tak brzmiał temat przewodni przedostatniego spotkania projektu czytelniczego „WARTOŚC(I)KSIĄŻKI”. 17 maja  dzieci wraz z rodzicami wysłuchały opowiadania o „Elmerze. Słoniu w kratkę”, jednocześnie uświadomili sobie, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny.  Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Zabawa z lusterkiem pokazała , że nasza wyjątkowość nie powinna nas zawstydzać, ale dodawać nam pewności siebie. Z kolei ćwiczenie polegające na powtórzeniu usłyszanych o sobie pochwał nie należało do najłatwiejszych zadań i spowodowało lekki rumieniec na naszych twarzach.

W drugą część  spot kania wprowadził nas wiersz Jana Brzechwy „Kwoka”, który wywołał dyskusji na temat szacunku okazywanego innym ludziom.  W odpowiedziach wielokrotnie zwrócono uwagę na stosowanie „magicznych słów” . Ich działanie można było zaobserwować w zabawie, w której rodzice „łapali” dzieci, a one aby się uwolnić musiały użyć słów „proszę, przepraszam, dziękuję”. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i ich zadanie było przygotować plakaty, na których znalazły się odpowiedzi na pytania:  „komu i czemu należy się szacunek?” oraz „w jaki sposób należy okazywać szacunek drugiemu człowiekowi? ”.  Na podsumowanie zajęć wszyscy wykonali plakat zatytułowany  „dłonie, które czynią dobrze”. Tym samym potwierdzili zasadę, że każdy dobry uczynek wykonany w stronę  drugiej osoby,  wraca do nas z podwojoną siłą.

Warsztaty te pokazały, że  szacunek wobec innych osób jest równie ważny jak szacunek wobec samego siebie.  Fotorelacja poniżej.

Zapraszamy na ostanie spotkanie projektu czytelniczego  14 czerwca

Julia Żuberek, Magdalena Roszak