List Ministra Edukacji Narodowej
12 marca 2018
Golęczewo: Wielkanocne inspiracje
12 marca 2018
List Ministra Edukacji Narodowej
12 marca 2018
Golęczewo: Wielkanocne inspiracje
12 marca 2018
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Spacer po Parku Wilsona

Quest: Spacer po Parku Wilsona

   Zabytkowy park na poznańskim Łazarzu był punktem docelowym marcowej wyprawy włóczykijów. Tytułowy spacer okazał się pełną zagadek i zadań do rozszyfrowania grą terenową, w czasie której poznaliśmy różne ciekawostki związane z miejscem.

 

Początki historii sięgają 1834 r., a w 1926 roku park otrzymał jako patrona Thomasa Woodrow Wilsona. Pomnik prezydenta był miejscem startu questu, którego hasło zamierzaliśmy poznać. Wędrowcy z zapałem rozwiązywali zadania z ulotki, by jak najszybciej odnaleźć skarb. Przybicie kilkunastu pieczątek zajęło nam trochę czasu, ale jeżeli naszym planem jest zdobycie do końca czerwca kilku pieczątek, musieliśmy uzbroić się w cierpliwość.

Na odznakę Krajoznawczą PTTK „Wielkopolskie Questy – Odznaka Odkrywców Tajemnic” w stopniu brązowym należy przejść trasę pięciu questów, w stopniu srebrnym ośmiu, a na złotą odznakę dwunastu. A więc dużo pracy przed nami…

Dla wszystkich zainteresowanych podajemy stronę, z której można pobrać i wydrukować ulotkę: http://regionwielkopolska.pl/turystyka/odznaki-turystyczne/odznaki-regionalne/wielkopolskie-questyodznaka-odkrywcow-tajemnic.html#comments. Korzyści są nie do przecenienia: znakomita zabawa, ruch na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek, zdobycie „skarbu” i oczywiście wyżej wspomniana odznaka.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie: https://pl-pl.facebook.com/WloczykijGoleczewo