Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna informuje
19 listopada 2020
Kiedy w szkole były dzieci…
24 listopada 2020
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna informuje
19 listopada 2020
Kiedy w szkole były dzieci…
24 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Polska na 102

Celem projektu było: określenie znaczenia słowa patriotyzm w przeszłości i współcześnie, rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych, przypomnienie znaczenia i formy plastycznej symboli narodowych oraz ich przeobrażeń w historii, przypomnienie i poznawanie dzieł sztuki zawierających treści patriotyczne, stosowanie poznanych środków plastycznych we własnych kompozycjach o treści patriotycznej. W ramach  projektu „POLSKA NA 102” – z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – uczniowie z klasy II f zrealizowali wiele działań kształtujących postawy patriotyczne.
Od 12 do 19 listopada uczniowie realizowali zadania według planu, który otrzymali wcześniej. Ze względu na to, że uczymy się zdalnie, każdy uczeń miał za zadanie zrealizować 8 zadań, codziennie przesyłając materiały (zdjęcia i filmy) na platformę Classroom.

Dzięki projektowi uczniowie poznali historię naszego kraju, opowiadającą o bohaterskich postawach przodków. Poznali i wykonali (z pomocą rodziców) polskie potrawy. Ogromną radość sprawiło dzieciom zadanie związane z polskimi bajkami. Potrafią też wymienić zwierzęta żyjące w Polsce. Uczniowie z szacunkiem wypowiadają się o swoim kraju.
Roma Kierstan