Dzień otwarty
10 czerwca 2018
Chludowo: Podziękowania za udział w akcji „Zaczytani”
11 czerwca 2018
Dzień otwarty
10 czerwca 2018
Chludowo: Podziękowania za udział w akcji „Zaczytani”
11 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Golęczewo: nocowanie „Żabek” w przedszkolu

W procesie edukacyjno- wychowawczym przedszkola istotne miejsce zajmuje uczenie samodzielności.  Jedną z form usamodzielniania naszych podopiecznych była noc w przedszkolu. W piątek – 8 czerwca już od rana grupa „Żabek” była bardzo podekscytowana. Wieczorem dzieci dotarły do przedszkola z bagażami i śpiworami.

O godzinie 20.00 rozpoczęła się nasza noc. Na dobry początek dzieci musiały złożyć uroczystą przysięgę „nocnego przedszkolaka” i przywitać się z „nocnym duszkiem”. Kolejną atrakcją było poszukiwanie skarbów. Dzieci przemierzyły tor przeszkód wykonując kilka zadań. Po odnalezieniu skarbu „Żabki” mogły poczuć jak prawdziwi artyści i „malować” łapką na muchy na białych materiałach

Później po wysłuchaniu i obejrzeniu ze starego projektora opowieści nadszedł wreszcie czas na odpoczynek z ukochaną przytulanką. 

W swoim śpiworze pod czujnym okiem Pań wszyscy spali i śnili o … a to już pozostanie słodką tajemnicą każdego przedszkolaka. Nie było płaczu, marudzenia…. To dowód na to, że nasze Dzieci czują się bezpieczne w obecności swoich nauczycieli, a jeśli ma się poczucie bezpieczeństwa, wtedy wszystkie trudności pokonuje się bez trudu.

 

W sobotę rano wypoczęci rodzice odebrali swoje pociechy z przedszkola. I tylko Panie były trochę niewyspane, ale …… czego się nie robi dla Dzieci:-)