Życzenia od Rady Rodziców
4 grudnia 2020
„Andrzejkowe czary-mary” – „Jeżyki” z Chludowa
4 grudnia 2020
Życzenia od Rady Rodziców
4 grudnia 2020
„Andrzejkowe czary-mary” – „Jeżyki” z Chludowa
4 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Mikołajki w III F

W Polsce św. Mikołaj z reguły przychodzi dwa razy: 6 grudnia oraz w nocy z 24 na 25 grudnia. Są rejony naszego kraju np. Śląsk, gdzie w Boże Narodzenie prezenty zostawia Dzieciątko Jezus, w Wielkopolsce Gwiazdor, ale i tak wszyscy nazywamy go właśnie… świętym Mikołajem.

Zbliża się ten długo oczekiwany dzień, 6 grudnia, kiedy wieczorem – w sobotę przygotujemy wypastowane buty lub zawiesimy skarpetę, a rankiem zajrzymy, co zostawił dla nas święty.

Jaka jest jednak prawdziwa historia o życiu świętego Mikołaja, biskupa z Miry? A kim jest starszy mężczyzna z białą brodą z Laponii, ubrany w czerwony płaszcz i czapkę? Gdzie mieszka i co lubi jeść? Czym się zajmuje na co dzień? I jak pomagają mu renifery?

Jeśli jesteście ciekawi, obejrzyjcie lekcję pani Sabiny, w której miała dzisiaj okazję uczestniczyć klasa III F ‘na żywo’ :

https://www.youtube.com/watch?v=s-BKmp2iVs8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2klWDF_tudmO6s61ngYEB9jNJgEXwTGXgkB4FUgexzd22nuZVQoj9QfE8

A jeśli jesteście ciekawi, jak w tej chwili wygląda WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA z Laponii – zajrzyjcie pod link: https://santaclausoffice.com/santa-claus-live/

Pięknego weekendu!

Dorota Polichnowska