„Skrzydlata Ferajna”- Przedszkole w Chludowie
28 października 2022
„Zdrowe Kanapki”-„Jeżyki” z Chludowa
28 października 2022
„Skrzydlata Ferajna”- Przedszkole w Chludowie
28 października 2022
„Zdrowe Kanapki”-„Jeżyki” z Chludowa
28 października 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Każdy jakieś hobby ma…!

   Październik to szczególny miesiąc dla wszystkich miłośników zwierząt.

Corocznie w dniu św. Franciszka rozpoczyna się w naszej szkole zbiórka karmy dla schroniska Azorek, a w bieżącym roku zbieraliśmy także kasztany. Pieniążki zebrane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt.

   4 października odwiedził naszą świetlicę gość specjalny o imieniu Masza i od razu zaskarbił sobie sympatię gospodarzy.

Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat setera irlandzkiego i potrzeb rasy. Ochoczo przyjęły pomysł przygotowania prezentacji na temat własnych zwierząt, bo przecież zgodnie ze słowami piosenki „każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”

I w ten sposób do drzwi klasy trzeciej „zapukały” dwa jamniki – Ruda i Kapsel, chomik Tuptuś oraz świnki morskie – Karmelek i Sianko.

Łucja Żuberek i Tymoteusz Klementowicz brawurowo zaprezentowali swoich podopiecznych i opowiedzieli w jaki sposób się nimi opiekują.

Na forum grupy świetlicowej zaprezentowali się: Dawid Adamowicz, Liliana Baranowska, Michał Budziejko, Emilia Kasperek, Julian Piechowiak oraz Maciej Pogorzelski.

Kolejno przedstawili zdjęcia królików, kotów: Pusia i Kleksa, chomika Chrupcia, kota Białasa, labradora Borysa, kota – Tygrysa oraz psa Dextera.

   Zorganizowane zajęcia o zwierzętach i…ze zwierzętami spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie z przejęciem opowiedzieli i wysłuchali barwnych historii o naszych braciach mniejszych.

Wszystkim działaniom podejmowanym w szkole przyświecał jeden najważniejszy cel – rozbudzanie szacunku i wrażliwości na potrzeby wszystkich stworzeń.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję pomocy schronisku Azorek.

Małgorzata Golec

Jolanta Wenc