Golęczewo: Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września 2022
Chludowo: Poznajemy zwierzęta domowe – spotkanie z kotami.
18 września 2022
Golęczewo: Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września 2022
Chludowo: Poznajemy zwierzęta domowe – spotkanie z kotami.
18 września 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Jestem twórcza/twórczy…i kropka :)

Dzień Kropki 15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.

„Kropka” to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

Obchody tego dnia w naszej klasie zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Została ozdobiona sala, uczniowie założyli ubrania w kropki, pomalowali twarze, pojawiły się kropkowane dzieła sztuki.

Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Klasa If COOLTURALNI stworzyła hasło: JESTEM TWÓRCZA/TWÓRCZY … I KROPKA