Wycieczka klas szóstych
1 października 2022
Dzień chłopca u Biedronek z Chludowa
3 października 2022
Wycieczka klas szóstych
1 października 2022
Dzień chłopca u Biedronek z Chludowa
3 października 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: „Dźwięki z odzysku”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzony jest 1 października, klasa druga i trzecia wybrały się do Centrum Kultury w Suchym Lesie, na  koncert T.ETNO pt. „Dźwięki z odzysku”.

T.ETNO to Tomasz Drozdek  znany polski multiinstrumentalista i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata. Komponuje muzykę do przedstawień teatralnych, audycji radiowych, udźwiękawia produkcje audio i wideo. W wolnym czasie tworzy własne instrumenty.

Podczas spotkania artysta zaprezentował dzieciom wiele instrumentów, np.: góralską fujarę sałaśnikową, dwojnicę, czy jeden z najstarszych instrumentów na świecie – drumlę. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak śpiewająca misa tybetańska  i  tank drum. Ten drugi to  instrument perkusyjny pochodzący z rodziny idiofonów, kształtem przypomina latający spodek, na którym jest w stanie grać każdy. Ten, kto chwyci pałeczki i zacznie uderzać w blaszki tego instrumentu, wyda on z siebie poprawny i magiczny dźwięk.

Widzowie nauczyli się także śpiewać utwory „Bicie serca”  oraz kołysanki pochodzącej z Afryki i wspólnie koncertowali z artystą na scenie.

Całość zwieńczyła słodka niespodzianka dla ciała, w pobliskiej kawiarni, z okazji dnia Chłopca.

Dorota Polichnowska, Jolanta Wenc