Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
6 października 2022
Konkurs na najpiękniejszy Różaniec
6 października 2022
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
6 października 2022
Konkurs na najpiękniejszy Różaniec
6 października 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Dzień Dziewczyny i Chłopaka w klasie 2F

Dzień Chłopaka na stałe zagościł w naszym kalendarzu. Wypada 30 września. Został zainicjowany w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Miał być symbolem równowagi płci. O święcie pamiętamy prawie wszyscy, w przeciwieństwie do Dnia Dziewczyn, który wciąż jest mało popularny – zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się bowiem Dzień Kobiet obchodzony 8 marca. Międzynarodowy Dzień Dziewczyn został ustanowiony przez ONZ 10 lat temu. Jest więc stosunkowo nowym i jeszcze mało popularnym świętem.

Wspólnie z dziećmi z klasy 2F w tym roku postanowiliśmy celebrować oba święta – łącząc dwie okazje w jedną wspólną uroczystość obchodów Dnia Dziewczyny i Chłopaka czwartego i piątego października.

We wtorek dzieci otrzymały w prezencie fartuszki kucharza do pokolorowania. Pełni zapału i mnożących się w trakcie dekorowania pomysłów, wykorzystując zasoby klasowych pisaków oraz tych, które każdy uczeń ma w swoim piórniku, rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne. Konceptów na udekorowanie swojego kulinarnego okrycia było wiele. Każdy chciał zaprezentować na materiale to, co najbardziej go określa. Pojawiły się więc zwierzątka, postacie z gier, bajek i filmów, planety, piłki nożne i bramki, miecze, sielskie krajobrazy, serduszka.

Drugiego dnia obchodów uczniowie usłyszeli, że tym razem zostają zaproszeni na warsztaty kulinarne. Co chwilę padały domysły z sali, co też będziemy przygotowywać podczas tychże zajęć. Ubrani we własnoręcznie przyozdobione fartuszki zeszli do stołówki. Tam zobaczyli miski pełne owoców i pudełka lodów czekoladowych, śmietankowych oraz truskawkowych. Dzieci wiedziały, że zanim posmakują wszystkich pyszności, najpierw muszą pokroić gruszki, banany, jabłka i winogrona. Już na sam widok leciała wszystkim ślinka. Najbardziej pożądane przez klasowe łasuchy okazały się jednak kolorowe, lukrowe i piankowe posypki.

Nastąpiła długo oczekiwana chwila – wszyscy byliśmy nieco zaskoczeni ciszą, jaka nastąpiła podczas jedzenia pysznych deserów. Dzieci gestem uniesionego kciuka i „bananowego” uśmiechu zamanifestowały swoje pełne zadowolenie;)

Serdecznie dziękujemy Paniom z Trójki Klasowej za przygotowane produkty i zakup fartuszków. Ten dzień możemy uznać za jeden z NAJSŁODSZYCH dni w roku szkolnym! 😉

Warsztaty plastyczne
Warsztaty plastyczne
Dzień Dziewczyny i Chłopaka
Warsztaty kulinarne
Warsztaty kulinarne

Uczniowie oraz wychowawczyni klasy 2F