Golęczewo: zebrania w przedszkolu
25 lutego 2024
Wyniki konkursu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego i niemieckiego
25 lutego 2024
Golęczewo: zebrania w przedszkolu
25 lutego 2024
Wyniki konkursu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego i niemieckiego
25 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Dogoterapia – pies Semi.

W środę 7 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach z dogoterapii z psem rasy Samoyed – Semi. Zajęcia z dogoterapii są bardzo pozytywnym doświadczeniem dla dzieci jak i dorosłych. Psy mają zdolność redukowania stresu, poprawy nastroju oraz zwiększania motywacji i zaangażowania uczniów. Psy terapeuci są często wykorzystywani w pracy z dziećmi z różnorodnymi trudnościami, ponieważ potrafią stworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym uczniowie czują się akceptowani i docenieni. Wizyta psa terapeuty w klasie może przynieść wiele korzyści dla uczniów, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i edukacyjnym. Jest to doskonały sposób na poprawę atmosfery w sali lekcyjnej oraz na wsparcie rozwoju dzieci w różnych obszarach.

Semi była bardzo przyjazna i spokojna, a kiedy weszła ze swoją Panią do klasy, od razu zwróciła uwagę wszystkich uczniów. Szybko okazało się, że jest świetnym towarzyszem. Potrafiła wzbudzić uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Była bardzo cierpliwa i wyrozumiała, gdy uczniowie chcieli ją pogłaskać, pobawić bawić się z nią oraz wykonać zadania, które zadała dzieciom i Semi Pani Renata Ossowska instruktor dogoterapii. Link do strony: https://dogoterapiaeduzgrajki.pl

Widać było, że Semi ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i potrafiła stworzyć przyjemną atmosferę w klasie. Mieliśmy okazję nauczyć się kilku podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego obchodzenia się z psem, co było również bardzo ważne. Wizyta Semi była nie tylko zabawą, ale również pouczająca i edukacyjną terapią. Po zakończeniu wizyty wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za możliwość spędzenia czasu z psem terapeutą. Mam nadzieję, że taka wizyta stanie się stałym elementem zajęć w naszych klasach. Następne spotkanie już 6 marca, czekamy na nie z niecierpliwością.