Golęczewo: „Łowickie wycinanki” – koncert
26 lutego 2020
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
27 lutego 2020
Golęczewo: „Łowickie wycinanki” – koncert
26 lutego 2020
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
27 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Balik karnawałowy „U zwierzaków – cudaków”

   Balik karnawałowy „U zwierzaków – cudaków” rozpoczął się od niecodziennej inscenizacji. Wchodzącym do sali dzieciom ukazał się widok siedzących w klatkach tygrysów i można było usłyszeć odgłos dzikich kotów.

Uczestnicy zabawy z ogromnym przejęciem wysłuchali dialogu zwierząt, które zostały uwięzione na potrzeby cyrku. Pochłonięci widowiskiem uczniowie, pomogli przeciąć zawieszone na skrzyniach kłódki. Zgodnie przyznali, że cyrk jest wspaniałą rozrywką, pod warunkiem, że nie ma w nim zwierząt.

   Uwolnione tygrysy zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy, której towarzyszyły wesołe pląsy, podskoki i wygibasy. A wszystko pośród własnoręcznie wykonanych dekoracji, plakatów, nad którymi uczniowie pracowali w czasie zajęć świetlicowych. Wzbogacili swą wiedzę o znajomość gatunków zwierząt występujących na różnych kontynentach, a przy okazji rozwinęli zdolności plastyczne.

   Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jednak doskonała lekcja miłości i szacunku do zwierząt, pozostanie w dzieciach na długo. Nauka poprzez zabawę to ogromna frajda  i zaangażowanie emocji – wtedy uczymy się najszybciej. Taki właśnie był zamysł tegorocznego baliku karnawałowego „U zwierzaków – cudaków”.

Małgorzata Golec