Golęczewo: Wycieczka do Muzeum Czekolady.
29 listopada 2022
Przedszkolny konkurs fotograficzny „Zwierzęta blisko mnie”
2 grudnia 2022
Golęczewo: Wycieczka do Muzeum Czekolady.
29 listopada 2022
Przedszkolny konkurs fotograficzny „Zwierzęta blisko mnie”
2 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Andrzejki w świetlicy szkolnej

  

Wigilia imienin Świętego Andrzeja, czyli popularne Andrzejki to „magiczny” czas, którego początki wywodzą się najprawdopodobniej z Grecji lub Szkocji. Zwyczaj znany był w Polsce już w XVI wieku.  

W naszej świetlicy to okazja do doskonałej zabawy, zwłaszcza, że ostatnie dni nie rozpieszczają nas nadmiarem słońca i ciepła.

Zabawę andrzejkową poprzedziły zajęcia artystyczne, w czasie których pomalowaliśmy nasze znaki zodiaku. Z przymrużeniem oka poznaliśmy cechy charakteru przypisywane poszczególnym koziorożcom, rakom, lwom… Wiele radości sprawiło wymyślanie marzeń i rzut monetą do miski z wodą. Czas pokaże, ile z nich się spełni. 😉 Trafianie szpilką w serca z imionami, wybranie miseczki z „czarodziejską” zawartością, czy wesołe tańce przy muzyce to kolejne punkty programu, które rozchmurzyły wszystkich smutasów.

    Popołudnie z wróżbami szybko dobiegło końca. Wkrótce w świetlicy zaczynamy przygotowania do jednego z piękniejszych miesięcy w roku!

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym świetlicowym blogu: https://swietlicowechwile.blogspot.com/2022/11/andrzejki-w-swietlicy-szkolnej.html

Małgorzata Golec