„Dzień Przedszkolaka”- Motylki z Chludowa
21 września 2020
Chludowo: Dzień Przedszkolaka u „Żabek”
21 września 2020
„Dzień Przedszkolaka”- Motylki z Chludowa
21 września 2020
Chludowo: Dzień Przedszkolaka u „Żabek”
21 września 2020
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Akcja Sprzątania Świata

Wrześniowe tygodnie w świetlicy to przede wszystkim radosna zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Cały czas cieszymy się letnią pogodą i wykorzystujemy każdą chwilę, aby pobyć na przyszkolnym placu.

   Podczas długiej kwarantanny, brakowało nam zespołowej gry w piłkę nożną, skoków przez gumę i sznur, gry w klasy. Nadrabiamy zaległości, nie zapominając jednocześnie o ważnych wydarzeniach.

   Trzeci weekend września to taki szczególny czas, w którym przypominamy sobie, że Ziemia to nasz wspólny dom i musimy o nią starannie zadbać!

W tym roku przebieg Międzynarodowej Akcji Sprzątania Świata różnił się od poprzednich z powodu Covid-19. Skupiliśmy się na najbliższym otoczeniu, aby nasz mały skrawek Ziemi, znowu lśnił czystością i codziennie zachęcał do zabawy i wypoczynku.

W ruch poszły miotły, grabie, łopaty. Dzieci z ogromnym oddaniem i dokładnością wygrabiły zalegające na placu liście, pozbierały najmniejsze papierki.

   Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, dlatego działania będą kontynuowane w świetlicy szkolnej przez kilka kolejnych dni. Przekonamy się, iż z plastikowych odpadów, mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki!

Więcej zdjęć z życia świetlicy szkolnej oraz naszej akcji ekologicznej, można zobaczyć na blogu: swietlicowechwile.blogspot.com

Małgorzata Golec