Golęczewo: Klasowy Dzień Gier Planszowych. Piknik pierwszoklasistów
Nagroda dla Teatru Bez Granic!
23 czerwca 2022
Spotkanie ze zwierzętami- „Jeżyki” z Chludowa
24 czerwca 2022
Nagroda dla Teatru Bez Granic!
23 czerwca 2022
Spotkanie ze zwierzętami- „Jeżyki” z Chludowa
24 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Klasowy Dzień Gier Planszowych. Piknik pierwszoklasistów

W czwartkowy poranek Grupa EKOJedynek postanowiła spędzić ostatnie lekcje w niecodzienny sposób – wybierając się na PIKNIK nad golęczewski staw.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że czeka tam na nas cudowna niespodzianka. Mama Amelki przygotowała – specjalnie dla nas – wspaniały kosz obfitości, w którym znalazły się: własnoręcznie upieczone chałki, domowy dżem truskawkowy, kawałki arbuza i truskawki. Odgłosom zachwytu, nad smakiem spożywanych pyszności, przysłuchiwały się owady, które zaczęły nas licznie odwiedzać. Nie przeszkadzało nam to jednak spędzić trochę więcej czasu poza salą lekcyjną, niż wcześniej zaplanowaliśmy.

Poprzedniego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione gry planszowe. Po zaprezentowaniu ich na forum klasy i zapoznaniu z zasadami gry, wspólnie wybraliśmy te, w które uczniowie zagrali podczas pikniku. Samodzielnie podzielili się na grupy i zgodnie z ustalonymi regułami, doskonale bawili się podczas demokratycznie uchwalonego przez pierwszaków: Klasowego Dnia Gier Planszowych. Dzieci zapowiedziały, że koniecznie musimy powrócić tam w przyszłym roku, by rozegrać kolejne partie rozpoczętych gier i spędzić ostatni dzień lekcji w tak miłej atmosferze, jaką sami dziś stworzyli! 🙂 To był naprawdę udany dzień!

Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY PANI SYLWII za tak wspaniałą, słodką niespodziankę!

EKOJedynki z wychowawcą