„Włóczkowe Opowieści Tygrysów” – Chludowo
17 października 2019
„Tygrysy na poczcie” – przedszkolaki z Chludowa
18 października 2019
„Włóczkowe Opowieści Tygrysów” – Chludowo
17 października 2019
„Tygrysy na poczcie” – przedszkolaki z Chludowa
18 października 2019
Pokaż wszystkie

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W ramach trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w naszej szkole odbywa się szereg działań preorientacji zawodowej.

16 października uczniowie klas 8 a i b spotkali się z policjantką i psychoterapeutką. Obie panie pracują zawodowo na terenie naszej gminy. Pani Agata Pakuza oraz Karina Rybak opowiedziały naszym uczniom o swojej ścieżce kształcenia i na przykładach przedstawiły blaski i cienie wykonywanego przez siebie zawodu. Uczniowie mieli więc okazję wysłuchać informacji o konkretnie podejmowanych działaniach służących najbliższej społeczności, a także dowiedzieć się, gdzie i w jakich sprawach szukać pomocy.

Spotkania klas ósmych nie są jedynymi podejmowanymi w szkole działaniami promującymi wiedzę o zawodach: w sali nr 12 powstała gazetka, uczniowie klasy 4a odkrywali swoje talenty rozważając wartości, które przyświecają ich życiu. Dużą niespodziankę sprawili nam tegoroczni absolwenci szkoły, którzy podzielili się refleksjami po niedawno przeżywanej rekrutacji do szkół średnich i swoich wrażeniach po pierwszym miesiącu nauki w poznańskich szkołach.

Izabela Kachlicka

Uczniowie klasy 4a odkrywali swoje talenty
W sali nr 12 powstała tematyczna gazetka
Naszych uczniów odwiedziła pani policjantka
Spotkanie z absolwentami
Psychoterapeutka opowiada i blaskach i cieniach swojego zawodu