Golęczewo: Spotkanie wielkanocne w klasie 2
18 kwietnia 2022
Wsparcie dla dzieci z Ukrainy
20 kwietnia 2022
Golęczewo: Spotkanie wielkanocne w klasie 2
18 kwietnia 2022
Wsparcie dla dzieci z Ukrainy
20 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

#Eko#wyzwanie w Chludowie – II edycja

Codziennie jeździmy rowerem do szkoły lub do pracy, spacerujemy z psem po lesie w niedzielę, uczestniczymy w spływach kajakowych. Uwielbiamy otaczać się przyrodą, podziwiać jej piękno, oddychać świeżym powietrzem. Ale czy na pewno wszystko jest ok? Ależ nie, bo ŚMIECI SĄ WSZĘDZIE! Na ulicy, pod blokiem, w rowie, w lesie i nad jeziorem, na terenach chronionych leżą butelki, opakowania plastikowe, puszki, czasem wielkogabarytowe opony, fotele, lodówki…. Świat, w którym żyjemy coraz bardziej przypomina ogromne wysypisko!

I dlatego w głowach uczniów klas 7 z ZS w Chludowie zrodził się pomysł, aby ten bałagan w najbliższym otoczeniu trochę uporządkować.

AKCJA jest bardzo prosta! IDĄC NA SPACER, NA ROWER LUB POBIEGAĆ ZABIERZ ZE SOBĄ WOREK NA ŚMIECI I POSPRZĄTAJ MIEJSCE, KTÓRE WYMAGA INTERWENCJI. Zrób zdjęcie przed/po i pochwal się efektem na szkolnym facebooku pod wpisem #eko#wyzwanie w Chludowie. W opisie zdjęcia dodaj #eko#wyzwanie w Chludowie. Wyślij zdjęcia na adres wolontariat.chludowo@gmail.com, każde zdjęcie będzie wykorzystane w niezwykłym kolażu, który pojawi się na korytarzu szkolnym. Zaproś znajomych lub rodzinę do udziału w akcji. Wydarzenie trwa do końca kwietnia.

Pozdrawiamy uczniowie klas 7 wraz z opiekunem projektu.

wolontariat.chludowo@gmail.com