Interaktywna gra planszowa o Ani z Zielonego Wzgórza
6 lutego 2024
Maski karnawałowe z uśmiechem w klasie 2a
6 lutego 2024
Interaktywna gra planszowa o Ani z Zielonego Wzgórza
6 lutego 2024
Maski karnawałowe z uśmiechem w klasie 2a
6 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to coroczne święto obchodzone w pierwszej połowie lutego na całym obszarze Europy. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Święto to zostało ustanowione w ramach programu „Safer Internet”, zainicjowanego przez Komisję Europejską. Jego głównym celem jest ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami wynikającymi z dostępu do Internetu.

W Polsce organizację Dnia Bezpiecznego Internetu koordynują Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, które są odpowiedzialne za wdrażanie programu „Safer Internet” w Polsce. Ich wspólnymi działaniami stawiają sobie za zadanie edukację oraz promowanie bezpiecznych praktyk online wśród najmłodszych użytkowników Internetu.

W naszej szkole miało miejsce wydarzenie, które zostało zorganizowane przez uczniów klas szóstych. Wykorzystali oni plakaty przygotowane w programie Canva, aby uświadomić społeczność szkolną na temat kwestii bezpieczeństwa w przestrzeni internetowej.

Polecam strony dla rodziców i opiekunów: https://sieciaki.pl/

http://mamatatatablet.pl/

https://sieciaki.pl/

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

https://uwaznirodzice.pl/

https://rodzice.fdds.pl/

https://116111.pl/

https://800100100.pl/

M.Karaś