Polonistce brakuje słów, więc powie tylko DZIĘKUJĘ
13 listopada 2018
XXV Rajd Niepodległościowy
15 listopada 2018
Polonistce brakuje słów, więc powie tylko DZIĘKUJĘ
13 listopada 2018
XXV Rajd Niepodległościowy
15 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Jestem dumnym uczniem z Chludowa, stąd dobro wyniosłem…

Jestem dumnym uczniem z Chludowa, stąd dobro wyniosłem – pod takim hasłem przebiegła listopadowa edycja Dnia Dobrego Słowa.

Dzień Dobrego Słowa to projekt  bardzo kreatywnie  realizowany w Zespole Szkół im. o. M. Żelazka w Chludowie w celu zapobiegania agresji słownej i promocji pozytywnej komunikacji. Na listopadowe wydarzenie podjęto współpracę z wyjątkowymi osobami. Jedną z nich była mama Kornelii i Wiktora, która przygotowała piękne, patriotyczne plakaty oraz naklejki z wyjątkowym napisem: Jestem dumnym uczniem z Chludowa – stąd dobro wyniosłem. Z tej okazji powstał również plakat zaprojektowany przez tatę Igora. Wchodząc do szkoły uczniowie mogli podziwiać plakaty oraz otrzymali naklejki, które miały cały dzień przypominać uczniom o ważnych wartościach, których chcemy ich nauczyć.

Dodatkowo na korytarzu rozbrzmiewały dźwięki nowej piosenki promującej naszą szkołę: Chludowska szkoła. To raperski utwór naszego absolwenta -Filipa Pawlaka- promujący wartości, które każdy uczeń odnajdzie na ulicy Szkolnej 3 w Chludowie.

Piękne motto otrzymała również p. Renata Piątkowska, która w bibliotece gminnej opowiadała nam o Irenie Sendlerowej, sprawiedliwej wśród narodów świata. Spotkanie z p. Piątkowską zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie  było piękną lekcją historii, lekcją o wydarzeniach, o które nigdy nie mogą być  zapomniane!  Irena Sendlerowa mawiała zawsze, że najważniejsze jest DOBRO więc koniecznie trzeba go szukać, znajdować i promować !

Listopadowy Dzień Dobrego Słowa  realizowany był także w szkole w Golęczewie. W kl. 2 i 3 odbyły się rozmowy na temat siły dobrych słów a pretekstem do nich był klip nagrany przez ich starszego kolegę Filipa wspólnie obejrzany przez uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia.

Izabela Kachlicka