Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
9 września 2022
Pierwszy trening UKS Rekord Chludowo
11 września 2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
9 września 2022
Pierwszy trening UKS Rekord Chludowo
11 września 2022
Pokaż wszystkie

Dixie Company

W piątek, 9 września nasza młodzież z klas VII i VIII miała przyjemność uczestniczyć w koncercie zespołu Dixie Company w ramach Małej Akademii Jazzu. Poznańską formację jazzu tradycyjnego Dixie Company założył w 1994 roku puzonista Krzysztof Zaremba materializując swoje studenckie pasje. Powstanie zespołu było kontynuacją działalności Night Jazz Orchestra, utworzoną przez studentów Akademii Muzycznej, z powodzeniem koncertującej na przełomie lat 70. i 80.

Skład zespołu:

Jakub Marszałek – trąbka

Rafał Kubale – klarnet

Krzysztof Zaremba – puzon

Wojciech Warszawski – bandżo, gitara, śpiew

Mariusz Gajdziel – kontrabas

Bogdan Ciesielski – fortepian, aranżacje

Piotr Soroka – perkusja, tarka.

Od kilku lat formacja Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do młodych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja muzyczna oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do której należy muzyka jazzowa. Prowadzący przekazuje słuchaczom wiedzę na temat historii jazzu, przedstawia artystów i kompozytorów.

A czy koncert podobał się uczniom? Oto wypowiedzi:

„Mieliśmy dziś zaszczyt wziąć udział w warsztatach jazzowych. Podczas koncertu zostały zorganizowane konkursy ze słodkimi nagrodami. Wspaniała muzyka porwała całą publiczność do tańca. Jesteśmy wdzięczni za udział w tych warsztatach i z niecierpliwością czekamy na następne” – Weronika Makuch i Małgorzata Dybała 8a.

” Koncert był bardzo smieszny i fajny. Było dużo muzyki i tańców, dlatego było tak wesoło. Ładnie się słuchało i tańczyło. Oceniam na 10/10″ – Elina Kyrylina 8a.

I kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia 🙂