Regulamin konkursu IDIOM ART
30 września 2021
DZIEŃ CHŁOPAKA 2021. TAK ŚWIĘTOWAŁA GO KLASA IVA
3 października 2021
Regulamin konkursu IDIOM ART
30 września 2021
DZIEŃ CHŁOPAKA 2021. TAK ŚWIĘTOWAŁA GO KLASA IVA
3 października 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Czy jesień musi być smutna?

         Jesień to pora roku podczas której w przyrodzie następują wielkie zmiany. To okres, w którym wszystko co żyje – gromadzi zapasy, by przygotować się na nadejście zimowych chłodów. Świat wokół nas zaczyna mienić się wszystkimi kolorami: zieleni, brązu, czerwieni. Z drzew spadają liście. Dzieci zbierają kasztany i żołędzie, by zimą Ale czy wszystkim tak kojarzy się ta pora roku? Tę niesprawiedliwą dla jesieni ocenę dokarmić głodne zwierzęta w lesie. W parkach i na skwerach czerwienią się grona jarzębiny, „babie lato” wszędzie rozciąga swe nitki. Na jesiennym niebie widać klucze ptaków, które odlatują do ciepłych krajów. Dla rolników to czas zbioru plonów po całorocznej pracy w sadzie i polu. A W perspektywie zimowy odpoczynek po wytężonej, ciężkiej pracy.

         Jesień większości z nas kojarzy się z szarugą, deszczem, depresją, bo dni coraz krótsze i chłodniejsze, za oknem szaro, deszczowo, ponuro.

Ale czy wszystkim tak kojarzy się ta pora roku? Tę niesprawiedliwą dla jesieni ocenę próbowali przełamać uczniowie z klasy IIIf z Golęczewa.

Do galerii zapraszają Koliberki z Golęczewa.