Dzień Dobrego Słowa – dzielmy się !
13 grudnia 2018
Golęczewo: Świąteczne warsztaty plastyczne w przedszkolu
16 grudnia 2018
Dzień Dobrego Słowa – dzielmy się !
13 grudnia 2018
Golęczewo: Świąteczne warsztaty plastyczne w przedszkolu
16 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Czas dla zawodowców

Dzięki zaproszeniu p. Marcina Schroedera  podczas dzisiejszej  lekcji doradztwa zawodowego chłopcy z klasy 7a i 7b odwiedzili sąsiadujący ze szkołą warsztat samochodowy MadagasCar.

Prowadzący spotkanie  przemawiał do zaciekawionych uczniów z wysokości bagażnika swojego  samochodu, a następnie pokazał, że auto można jeszcze wyżej podnieść i wtedy wszyscy mogli zobaczyć je od spodu. Była też okazja, żeby usiąść za kierownicą,  zobaczyć jak szybko z mistrzowską klasą demontuje się koło. Nauczyliśmy się też odczytywać metrykę opon, poznaliśmy zasady działania pasów bezpieczeństwa i powody, dla których koniecznie trzeba je zapinać.

Nasz pobyt w swoim warsztacie p. Marcin wykorzystał do tego, aby zaapelować do słuchających go uczniów, aby troszczyli się o swoje  zdrowie i życie. Podkreślił, że chociaż konstruktorzy aut właśnie bezpieczeństwo pasażerów uznają za najważniejszy cel wszelkich technologicznych i mechanicznych udoskonaleń, to jednak najważniejszy w każdym, nawet najbardziej luksusowym samochodzie jest kierowca a wypadkom musi  zapobiegać także pieszy, dzięki niedocenianym ciągle elementom odblaskowym! Niewielu uczniów przyznało, że taki element- w postaci opaski, naklejki czy naszywki na ubraniu posiada!

Na dzisiejszym spotkaniu usłyszeliśmy bardzo jasny przekaz, który mam nadzieję przez uczniów zostanie zapamiętany na zawsze:  NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK, dbajcie o swoje zdrowie, dbajcie o swoje życie a mechanik to zawód wykonywany przez ludzi, którzy zawodowo dbają o nasze bezpieczeństwo!

Dziękujemy!

Iza Kachlicka