Golęczewo: Eksperymenty u „Żabek”
6 listopada 2019
Chludowo: „Jeżyki” w Muzeum
7 listopada 2019
Golęczewo: Eksperymenty u „Żabek”
6 listopada 2019
Chludowo: „Jeżyki” w Muzeum
7 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Cisza, czytamy !!!

Cisza, czytamy!- to kolejny pomysł by wrócić do książek…

Każdego dnia o określonej porze /będzie to 4 lekcja, czyli godz. 11.00, kiedy to uczniowie po dużej przerwie są mocno pobudzeni/  lekcje są przerywane na 10-15 minut. Każdy wyciąga książkę – obojętnie jaką, może być to nawet komiks, niedozwolone są tylko podręczniki szkolne i czasopisma /prośba nr 1 do Rodziców: przypomnijcie wieczorem, rano swoim dzieciom by wzięli do szkoły książkę, którą aktualnie czytają/.  

Wszyscy czytają w ciszy, również nauczyciel, w końcu ktoś musi dać dobry przykład.Na holu szkoły zostanie ustawiony regał dla Bookcrossing, który polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg /tu kolejny gorący apel do rodziców: przynieście Państwo do szkoły książki, które chcecie uwolnić. Jedyny warunek: prosimy by to była literatura piękna dla dzieci i młodzieży/.  Wtedy uczniowie będą mogli pozyskać książkę, jeśli nie będą mieli swojej.

Spodziewane efekty:

  • Dzieci wypożyczają więcej książek z biblioteki, dzielą się książkami, rozmawiają o nich, dopytują, co czyta nauczyciel i dlaczego.
  • Pozytywny wpływ akcji na zachowanie uczniów. Tylko 10-15 minut nad książką pozwala im się wyciszyć i odpocząć.

Proszę o przychylne potraktowanie tego pomysłu. Proszę się nie obawiać „straty czasu” na zajęciach, to będzie bardzo dobrze wykorzystane 10-15 minut:)

Termin rozpoczęcia akcji: 12 listopada… mam nadzieję, że ten pomysł będziemy realizowali przez następne lata.