Konkurs – Piękna sala
26 października 2023
Chludowo: Dzień Dyni u Jeżyków
27 października 2023
Konkurs – Piękna sala
26 października 2023
Chludowo: Dzień Dyni u Jeżyków
27 października 2023
Pokaż wszystkie

Chludowo: Warsztaty ekologiczne

Segregacja śmieci to jedna z czynności, dzięki którym człowiek ma istotny wpływ na otaczające go środowisko. Prawidłowo je sortując, ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko, a to z kolei powoduje, że minimalizujemy zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

Odpowiednie sortowanie odpadów sprawia też, że możemy dać im drugie życie – coraz więcej rzeczy, z których korzystamy na co dzień, pochodzi z odzysku materiałowego. Na przykład serwetki, zeszyty czy papier toaletowy powstają z przetworzonego papieru. Ciepła bluza z polaru, doniczka, worek na śmieci czy ławka w parku produkowane są natomiast z przetworzonych tworzyw sztucznych. Trzeba jednak pamiętać, że prawidłowa segregacja powinna być zgodna z podziałem na 5 frakcji. Dla odróżnienia pojemniki są oznakowane kolorami:

  • niebieskim – na papier
  • zielonym – na szkło
  • żółtym – na metale i tworzywa sztuczne
  • brązowym – na bioodpady
  • czarnym – na odpady zmieszane

Dziś w Przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez Panią Danutą Kałażną, pracownikiem Gminy Suchy Las. Dzieci mogły zobaczyć jak w naszej gminie segreguje się odpady i co się z nimi później dzieje. Dzieci mogły posegregować odpady, wrzucały je do odpowiednich worków. Na koniec wykonały kotki z rolek po papierze.