Kim będę w przyszłości ?
17 kwietnia 2024
Chludowo: Jeżyki i Marchewka
17 kwietnia 2024
Kim będę w przyszłości ?
17 kwietnia 2024
Chludowo: Jeżyki i Marchewka
17 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Chludowo: Światowy Dzień Autyzmu u Jeżyków

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W Zespole Szkół im. O. Mariana Żelazka ten dzień obchodziliśmy 9 kwietnia.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy poznały historię Michała i jego brata zawartą w książce „Mój brat ma autyzm”. Dzięki tej historii mogły lepiej zrozumieć zachowanie dzieci mających autyzm. Na zakończenie zajęć dzieci malowały piękne niebieskie motyle.