Jesienne zabawy
18 października 2020
Ogólnopolski Tydzień Kariery
18 października 2020
Jesienne zabawy
18 października 2020
Ogólnopolski Tydzień Kariery
18 października 2020
Pokaż wszystkie

Bezpieczni…

  Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia. Już od najmłodszych lat należy przygotować je do bezpiecznego zachowania się tak, aby unikały zagrożenia i nie powodowały ich swoim zachowaniem. Należy zawsze pamiętać, ze są one jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu rodziców, szkoły i policji.

Poruszanie się po drodze i uczestniczenie w ruchu drogowym powinno nieść za sobą odpowiednie przygotowanie. Jeżeli dziecko jeździ rowerem, hulajnogą to koniecznie trzeba zapewnić mu kask, ochraniacze na kolana i łokcie oraz sprawny sprzęt, którym będzie się poruszać. Jednak najważniejsze są odblaski – kamizelka odblaskowa lub inne gadżety powodują, że dziecko jest lepiej widoczne na drodze (zwłaszcza w pochmurny czy deszczowy dzień). Brak odblasków sprawia, że wieczorem kierowca samochodu może zobaczyć nas z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co uniemożliwia mu jakąkolwiek reakcję. Dobrze dobrane odblaski zwiększają widoczność do ponad 120 metrów!

Zasada bezpieczeństwa na drodze: jesteś widoczny – jesteś bezpieczny

W  myśl tej zasady, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w klasie If gościła pani pedagog która rozdała kamizelki odblaskowe i przypomniałyśmy główne zasady ruchu drogowego:

  • Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź „na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
  • Jeśli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni.
  • Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
  • Jeśli chcesz przejść przez jezdnię w miejscu gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, zatrzymaj się, rozejrzyj się lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i gdy nie ma zagrożenia, wejdź na jezdnię.
  • Jeśli idziesz z kolegami po chodniku, unikajcie biegania blisko krawędzi jezdni, jeśli idziecie poboczem to zawsze gęsiego.
Brak opisu.
Brak opisu.
Brak opisu.