Projekt WITAMINKI- Dynia Dana
3 listopada 2023
Golęczewo: Zaproszenie na XXIX ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
6 listopada 2023
Projekt WITAMINKI- Dynia Dana
3 listopada 2023
Golęczewo: Zaproszenie na XXIX ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
6 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Aktywności Biedronek w październiku.

Podczas, gdy w przyrodzie biedronki szukają już schronienia na zimowanie, przedszkolaki bardzo aktywnie rozwijają swoje umiejętności.
Najstarsze przedszkolaki w Chludowie w minionym miesiącu zmierzyły się z dyniowym wyzwaniem, realizując kolejny temat projektu „Witaminki” # Bliżej Przedszkola. W ramach tego wyzwania uczyliśmy się wiersza o dyni, utrwalaliśmy liczebniki porządkowe, porównywaliśmy wielkość, kształt i wagę warzyw. Oglądaliśmy różne dynie od zewnątrz oraz w środku i zastanawialiśmy się jak rosną. Dzieci miały również możliwość spróbowania dyni w occie i musu dyniowego, a także opowiedzenia o potrawach, które są przygotowywane z tego warzywa w ich domach. Na koniec upiekliśmy dyniowe muffiny.

W październiku, mieliśmy również w naszej grupie dzień gier planszowych. Wspólne granie w planszówki jest bardzo przyjemnym sposobem rozwijania wielu umiejętności. Zaczynając od kompetencji matematycznych, poprzez umiejętności wypowiadania się, a co najważniejsze kompetencje społeczne. Czekanie na swoją kolej, cierpliwość, radzenie sobie z przegraną, przestrzeganie reguł to bardzo trudne umiejętności, które ćwiczyliśmy tego dnia. Na zakończenie dzieci pracowały w małych grupach, a efektem tej pracy były piękne, wielkoformatowe gry planszowe, do których będziemy jeszcze wracać.

Szukamy również nowych sposobów na utrwalanie poznanych liter. W galerii można zobaczyć w jaki sposób pracowaliśmy z literą „M”.

W przedostatni dzień października, poruszyliśmy ważny temat dotyczący niepełnosprawności ruchowej. Dzięki działaniom nauczycielek ze szkoły, odwiedzili nas artyści z „Teatr Lalek z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową” – fundacji „Wyobraźniej”. Dzieci miały szansę poznać historię Artura na wózku i Mii, a także zadać Arturowi pytania. Przedszkolaki bardzo aktywnie wzięły udział w projekcie, mającym na celu przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom wobec osób niepełnosprawnych.

W październiku świętowaliśmy również 10 – lecie naszego przedszkola, byliśmy w Suchym Lesie na zajęciach „Laboratoria Przyszłości”, oraz uczestniczyliśmy w prelekcji o segregowaniu śmieci, ale o tych wydarzeniach były już wcześniejsze artykuły.