Chludowo: Jerusalema Challenge
17 czerwca 2021
Wycieczka klasy 7a i 7c
18 czerwca 2021
Chludowo: Jerusalema Challenge
17 czerwca 2021
Wycieczka klasy 7a i 7c
18 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Ach ta „Sylwia”!

Dwadzieścia lat istnienia Teatru Bez Granic to piękny jubileusz. Z tej okazji p. Beata Bodzek, p. Joanna Napierała i p. Marta Dybała przygotowały dla swoich sympatyków niespodziankę w postaci spektaklu, w którym zagrali nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie. Plakaty, które zapowiadały premierę „Sylwii”, nie zdradzały żadnych szczegółów, więc publiczność zgromadzona w sali Starego Baru z ogromną ciekawością czekała na moment, gdy po powitaniu gości, zgasną światła. No i zaczęło się! Dzięki profesjonalnej grze Magdaleny Piosik, Joanny Napierały, Ilony Gralak, Jacka Kaczmarskiego, Michała Balcerka i Piotra Kmieciaka, dowiedzieliśmy się, że tytułowa Sylwia nie była tylko jedna i wcale nie była tylko kobietą. Publiczność starała się z całych sił, aby salwy śmiechu nie przeszkadzały aktorom w ich grze, ale chwilami nie można było nie roześmiać się w głos, bawiąc się przednio przy fantastycznej interpretacji swoich ról przez osoby, które na co dzień spotyka się w szkole czy na ulicy, a tu miało się wrażenie, że są zawodowymi aktorami.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o p. Bogdanie Żyłkowskim, który wraz z p. Beatą Bodzek wyreżyserował „Sylwię” oraz p. Agnieszce Gierach, która przygotowała stroje i scenografię do niej.

Po zakończonym spektaklu, nagrodzonym owacjami na stojąco i gratulacjami, miał miejsce słodki poczęstunek, podczas którego przy dźwiękach „Sto lat” panie Beata, Joanna i Marta symbolicznie ukroiły pierwszy kawałek jubileuszowego tortu.

Teatrowi Bez Granic, działającemu w ramach Stowarzyszenia Artystycznego Twórczość Bez Granic, życzymy wielu dalszych sukcesów scenicznych.