20 lat temu, dokładnie 20 lipca 2000 roku, założony został Uczniowski Klub Sportowy „Rekord” Chludowo.
Chludowo: Wirtualne pożegnanie „Żabek”
24 czerwca 2020
Golęczewo: Podsumowanie roku u „Zajączków”
25 czerwca 2020
Chludowo: Wirtualne pożegnanie „Żabek”
24 czerwca 2020
Golęczewo: Podsumowanie roku u „Zajączków”
25 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

20 lat temu, dokładnie 20 lipca 2000 roku, założony został Uczniowski Klub Sportowy „Rekord” Chludowo.

Pomysł założenia Klubu powstał w 1999 roku, z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół w Chludowie – Jarosława Krajewskiego. Organizacją i procedurami związanymi z założeniem klubu zajął się nauczyciel wychowania fizycznego Ryszard Łuszcz.

Po załatwieniu niezbędnych formalności klub pod nazwą UKS Rekord Chludowo został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Poznaniu z dniem 20.07.2000 r. Pierwszym prezesem Klubu został Jarosław Krajewski.

Na początku działała jedna sekcja sportowa o specjalności piłka nożna. Trenerami tej sekcji byli: Tadeusz  Płotka i Marek Jętczak (od 2001 roku). Pierwszym kierownikiem drużyny był Paweł Jurgowiak.

Na początku środki na działalność pochodziły z budżetu szkoły oraz Rady Rodziców (zakup sprzętu, stroje itp.),  z czasem Klub zaczął otrzymywać coroczną dotację z budżetu gminy Suchy Las.

Wydarzeniem sportowym w Chludowie był towarzyski mecz nowopowstałej drużyny piłkarskiej z rówieśnikami niemieckimi z partnerskiej Gminy Isernhagen w 2001 r. (wygranym 2:0). Kolejnym działaniem było zgłoszenie drużyny trampkarzy młodszych do oficjalnych rozgrywek w okręgu (w ramach WZPN). Dużym sukcesem było pierwsze miejsce w turnieju w niemieckim Isernhagen w 2002 r. rocznika 1991 (pod wodzą trenera M. Jętczaka). W sezonie 2002/03 piłkarze Rekordu z rocznika 1990/91 awansowali do ligi wojewódzkiej, co było wielkim i niespodziewanym sukcesem (zespół trenera T. Płotki). Taki awans udało się uzyskać jeszcze raz, tym razem z rocznikiem 1995/96.

W ciągu tych lat było wiele sukcesów, z których wymienić można finał wojewódzki turnieju Coca-coli rocznika 1991/92, pierwsze miejsce w cyklu turniejów w Kicinie rocznika 1998/99 czy I miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Suchy Las rocznika 2004/05 oraz dwukrotną obecność na międzynarodowym turnieju w Szwecji (Lyca Cup Karlskrona), a także na Węgrzech.

Nasi byli zawodnicy grali (lub grają) w piłce seniorskiej na poziomie piłki półprofesjonalnej, w IV, V i lidzie okręgowej, jeden z nich był także w kadrze województwa wielkopolskiego.

W następnej kolejności powstały sekcje siatkówki oraz lekkiej atletyki (opieka – Jolanta Kasińska), biorące udział kalendarzu rozgrywek gminnych i powiatowych. Powstała również sekcja karate, prężnie działająca do chwili obecnej. Trenerami sekcji karate byli Mariusz Siebert i pełniąca tę rolę do dziś Beata Mańska. Zawodnicy sekcji karate wielokrotnie zdobywali najwyższe miejsca w różnych turniejach, jednak wymienić nalezy:

Mistrzostwa Europy Karate JKA – awans i uczestnictwo 3 zawodników (Holandia, 2011r.), Puchar Polski Karate JKA – 3 medale (Przeźmierowo, 2012r.), Mistrzostwa Karate o Puchar O.K.K.F – Poland – 13 medali (Buk, 2012r.), IV Mistrzostwa o Puchar Wielkopolski w Karate – 24 medale (Komorniki, 2013r.), Mistrzostwa Europy 2014 Poznań.

Rok rocznie organizowane są obozy letnie, na których młodzi adepci sportu mogą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, a także odpocząć w sportowej, rekreacyjnej atmosferze.

Prezesami Klubu byli w kolejności: Jarosław Krajewski, Ryszard Łuszcz, Maciej Krzyżański, Kinga Tomczak-Nowak oraz Sławomir Bielawowski (pełniący tę role do dziś).

Nie sposób nie wspomnieć o roli Zespołu Szkół w Chludowie i jego Dyrekcji, dzięki któremu Klub mógł i nadal może się rozwijać, korzystać z boisk i sprzętu.

DCF 1.0