
„Budowanie relacji”-projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej — Przedszkole w Chludowie oraz Golęczewie
16 stycznia 2026
Chludowo: Jeżyki świętują „Dzień babci i dziadka”
21 stycznia 2026Zajęcia z Edukacji dla bezpieczeństwa to nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej, zwłaszcza z zakresu pierwszej pomocy, ale przede wszystkim nauka poprzez praktyczne działanie.

Uczniowie mają możliwość ćwiczenia realnych sytuacji, z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu. Podczas lekcji uczymy się m.in. jak prawidłowo tamować krwawienia poprzez ucisk, w jaki sposób schładzać oparzenia oraz jak skutecznie pomóc osobie, która się zadławiła. Takie umiejętności są niezwykle ważne i mogą w przyszłości uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Na jednej z ostatnich lekcji edukacji dla bezpieczeństwa mieliśmy okazję „przekuć teorię w praktykę”. W trakcie zajęć ćwiczyliśmy bandażowanie kończyn oraz głowy w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy, takich jak krwawienia czy różnego rodzaju urazy. Uczyliśmy się, jak postępować w przypadku stłuczeń, skręceń oraz podejrzeń złamań, a także jak odpowiednio zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Dzięki ćwiczeniom każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, co sprawiło, że lekcja była nie tylko pouczająca, ale również interesująca i pełna pozytywnych emocji.







