Chludowo: Ogólnopolski Projekt Edu Sense „Uczymy Dzieci Programować” Żabki
24 września 2019
Golęczewo: ścieżka sensoryczna
25 września 2019
Chludowo: Ogólnopolski Projekt Edu Sense „Uczymy Dzieci Programować” Żabki
24 września 2019
Golęczewo: ścieżka sensoryczna
25 września 2019
Pokaż wszystkie

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2 f

„Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka „The Dot” opowiada o KROPCE, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.” /https://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/innowacje-w-edukacji/2389-miedzynarodowy-dzien-kropki/

Zaintrygowani niezwykle ciekawym i nowym dla nas rodzajem święta obchodzonym na całym świecie od piętnastu lat, postanowiliśmy dołączyć do ogromnej już rzeszy osób świętujących MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

W czasie poniedziałkowych obchodów Dnia Kropki w klasie 2 f jednym z pierwszych wyzwań dla uczniów stało się przygotowanie stroju. Niektórzy przeszukali swoje garderoby, by założyć kolorowe bluzki, spodnie czy spódniczki w KROPKI, inni rozwiązali problem braku motywu samodzielnie tworząc odświętną kreację. Pojawiły się również ‘kropkowane’ maski, korony i kapelusze.

W ciągu dnia pracowaliśmy z naszą bohaterką KROPKĄ na wszystkich zajęciach edukacyjnych. Na matematyce łączyliśmy kropki, z których powstał obrazek, na języku polskim przeczytaliśmy fantastyczną historię wyjątkowej KROPKI wymyślonej przez H. Tulleta „Naciśnij mnie”, a w ciągu całego tygodnia podczas przerw śniadaniowych poznaliśmy przygody „Kropki z Błędem” A. Faraskiej. Rozmawialiśmy o znaczeniu powiedzeń: „Być w kropce”, „Kropka w kropkę” oraz „Stawiać kropkę nad i”. Na zajęciach sportowych wykorzystaliśmy do zabawy sprzęt, który przypominał nam kropkę, czyli hula- hop, a na zajęciach plastycznych próbowaliśmy poruszyć naszą wyobraźnię tworząc z dużej i wielu małych kropek kolorowe obrazy. Tego dnia za aktywność otrzymywaliśmy  'kropkowe’ piegi, a na pamiątkę odkrywania swoich talentów, pomysłów i odwagi w ich prezentowaniu, wykonaliśmy serię zdjęć w kropkowanej FOTOBUDCE.

DZIEŃ KROPKI upłynął nam w fantastycznej atmosferze wielobarwnej kropki i na pewno w przyszłym roku we wrześniu znów będziemy w kropce… w takiej twórczej, mało kłopotliwej KROPCE.