Wiosenne nasadzenia w naszym przedszkolu
15 marca 2021
Technikum TEB Edukacja zaprasza
17 marca 2021
Pokaż wszystkie

Zawód: Fotograf

We wtorek na zajęciach doradztwa zawodowego w klasie 7b gościliśmy Panią Jolantę Radomską.

Pani Jola opowiedziała nam o swoich rozmaitych profesjach: sprzedawcy złota, podróżniczki, graficzki, projektantki i wytwórczyni rękodzieła. Co zaskakujące: prowadziła kiedyś poznańskie tramwaje !
W swojej bardzo ciekawej wypowiedzi podkreśliła, że najważniejsze w pracy jest to, żeby ją lubić. Chociaż sama często zmieniała zawody, zawsze wykonywała swoją pracę z pasją i wielkim zaangażowaniem.
Dziś realizuje się jako artysta fotograf.
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród branżowych, a jej prace możemy podziwiać na licznych wystawach. Gratulujemy!
Udzielając odpowiedzi na pytania klasy powiedziała nam jakiej klasy aparatem dysponuje. Podkreśliła jednak, że to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek!
Zachęcała do fotografowania najprostszym sprzętem, uwrażliwiała na ulotność przeżywanych emocji, namawiała do dokumentowania przeżywanych chwil.
Na koniec otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w fotograficznym projekcie.
Otóż każdy z uczniów ma szansę zostać profesjonalne sfotografowany w swoim domu. Sesja, o której opowiedziała nam Pani fotograf, ma być przesłaniem dla wszystkich ,,zamkniętych” przez pandemię. Chętni do udziału w projekcie uczniowie proszeni są o przygotowanie przesłania: napisu, rysunku albo …miny 😉 Radosnej, niosącej pocieszenie, albo smutnej, bo może akurat ktoś nie ma teraz powodu do uśmiechu. Pani Jola przyjedzie pod wskazany adres! Napis zresztą nie jest konieczny!
Wystarczy uczeń w oknie, uczeń w drzwiach domu – oto pomysł na zdjęcie!
Przesłanie tej sesji to hasło ,, Nie jesteś sam” chociaż akurat teraz wielu z nas często samotności doznaje.
Czy każdy będzie mógł wziąć udział w projekcie ? Tak. Każdy uczeń.
Wcześniej proszę jednak o zgłoszenia ( najlepiej za pomocą librus)
Musimy ustalić termin i zdobyć niezbędne zgody dorosłych.

Do udziału w projektowej sesji zapraszam nie tylko uczniów klasy 7b. Szczegółowe informacje przekażę rodzicom pozostałych uczniów za pomocą dziennika.

Iza Kachlicka