Wycieczka klas piątych
7 maja 2022
Wręczenie dyplomów.
10 maja 2022
Wycieczka klas piątych
7 maja 2022
Wręczenie dyplomów.
10 maja 2022
Pokaż wszystkie

Wizyta strażaków z OSP Zielątkowo

4 maja czyli w swoje święto przedszkole w Chludowie odwiedziła grupa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielątkowie.

Dzieci od samego rana były podekscytowane wizytą gości, nawet ubieranie w szatni przed wyjściem na teren spotkania, przebiegło niespotykanie sprawnie tego dnia. Strażacy odwiedzili z nas w wyjątkowy sposób- na parking przed przedszkolem wjechali w towarzystwie wyjących syren i mrugających świateł. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, uzupełniły swoją wiedzę dotyczącą nazw elementów stroju strażackiego oraz wyposażenia pojazdu. Miały okazję przymierzyć hełm oraz kurtkę, co okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem, gdyż odzież ochronna strażaków jest dosyć ciężka i niezbyt wygodna. Przedszkolaki z dużą ciekawością zwiedzały również wnętrze wozu strażackiego, zdecydowanie chętniej tego okazalszego pojazdu.

Największą atrakcją był jednak pokaz puszczania wody z węży strażackich, który dzieci przyjęły z dużym entuzjazmem i radością, szczególnie kiedy pan strażak skierował strumień na grupę.

To był bardzo wesoły i niezapomniany dzień dla wszystkich dzieciaków, mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się regularnie, a przedszkolaki, kiedy trochę podrosną, dołączą do dzielnej drużyny strażaków.