Chludowo: Występy „Jeżyków” z okazji Dnia Babci i Dziadka
19 stycznia 2020
Konferencja „Dzieci i młodzież w sieci. Funkcjonowanie i przeciwdziałanie zagrożeniom”- zaproszenie dla rodziców !!!
22 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

VIa w muzeum

         We czwartek 16.01.2020 odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a. Celem wycieczki było poznanie zewnętrznej architektury zabudowy Poznania oraz zwiedzanie muzeum.

         Wyjechaliśmy rano autobusem do Poznania. Gdy dotarliśmy na miejsce zapoznawaliśmy się z architekturą Teatru Wielkiego, Teatru Polskiego, Biblioteki Raczyńskich i poszczególnych kamienic. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik. Dowiadywaliśmy się co to jest oryginał, kopia, falsyfikat, reprodukcja oraz o kradzieży która zaszła tam przed laty. Następnie czekała na nas zabawa, która sprawiła nam największą radość. Podzieliliśmy się na grupy po cztery lub pięć osób i szukaliśmy poszczególnych obrazów. Po wyjściu z muzeum przypatrywaliśmy się fontannie Higiei ufundowanej przez Edwarda Raczyńskiego,

         Wróciliśmy po południu do Chludowa. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, mając nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce.

                                                  Marta Kubiak

Komentarze są wyłączone.