Golęczewo: Teatr Cieni „Latarenka” w przedszkolu
16 grudnia 2018
Golęczewo: Nagroda główna dla klasy IF w Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową
19 grudnia 2018
Golęczewo: Teatr Cieni „Latarenka” w przedszkolu
16 grudnia 2018
Golęczewo: Nagroda główna dla klasy IF w Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową
19 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Uniwersytet Młodych Przyrodników

W piątek 30 listopada z grupą uczniów naszej szkoły wybraliśmy się z wizytą na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a dokładnie do Katedry Chemii Rolnej i Biochemii Środowiska. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Przyroda od A do Z pozaszkolne zajęcia edukacyjne w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników.

Jadąc na miejsce zabłądziliśmy i musieliśmy parę razy zawracać. Jednak w końcu udało nam się dojechać. Kiedy zostawiliśmy kurtki w szatni skierowano nas do sali wykładowej. Otrzymaliśmy tam kartki z najważniejszymi informacjami, które poznamy tego dnia. A następnie wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Witolda Szczepaniaka pt.: ,,Obieg azotu w przyrodzie, a nawożenie roślin uprawnych”. Moim zdaniem wykład był bardzo ciekawy. Później zaprowadzono nas do sali, w której przygotowano drugie śniadanie. Po przerwie podzielono nas na trzy grupy. Ta, w której ja byłam została w sali z jedzeniem. Wysłuchaliśmy tam prelekcji wyżej wymienionego dr hab. pt.: ,,Najpierw masa potem rzeźba”. Po mini wykładzie wszyscy jeździliśmy „wirtualnym traktorem”.

Po wykładzie uczniowie brali ożywiony udział w rozmowach z panem prowadzącym na temat szeroko pojętego rolnictwa i bardzo spodobały im się okulary wirtualnej rzeczywistości. Następnie przeszliśmy do pracowni gdzie bardzo miły pan dr inż. Remigiusz Łukowiak przeprowadził z nami zajęcia laboratoryjne pt.: ,,Co piją rośliny”. Były one niezwykle interesujące i wymagały od nas interakcji co zdołało trochę spożytkować niewyczerpywalne wprost zasoby energii wielu uczestników z tej grupy. Ostatnimi zajęciami były te prowadzone przez dr hab. Katarzynę Przygocką – Cynę. Nosiły one tytuł ,,Zielono mi”. Ich celem było wykazanie jaka zawartość azotu znajduje się w pędach zbóż i nasionach, które otrzymaliśmy.

Moim zdaniem ten wyjazd był bardzo udany, ponieważ dowiedziałam się podczas niego wielu ciekawych rzeczy. Mam szczerą nadzieję, iż kolejne będą tak ciekawe jak ten albo jeszcze bardziej.

 

W imieniu przyszłych studentów – Ula Kowalska