Sprzątanie Świata – Polska 2021
12 września 2021
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna- wsparcie dla naszej szkoły
13 września 2021
Pokaż wszystkie

U Bramy Poznania.

W sobotę 11.09.2021 grupa uczniów z klas VII wybrała się do Bramy Poznania czyli tam gdzie wszystko się zaczęło. Ku naszemu zaskoczeniu nie znaleźliśmy tam tradycyjnych eksponatów. Naszą historię poznawaliśmy za pomocą multimediów i światła. Ekspozycja była dostosowana  do wieku naszej grupy. Wystawa prowadziła przez cztery sale: Gród, Wodę, Złoto i Witraż. Każdy uczestnik otrzymał audioprzewodnik, dzięki czemu mógł zwiedzać we własnym rytmie. Historia opowiedziana została bardzo prostym językiem. Jeżeli coś bardziej nas zainteresowało to dzięki multimedialnym rozwiązaniom można było znaleźć więcej informacji.

Brama Poznania połączona jest bezpośrednio z również bardzo ważnym miejscem historycznym – wyspą katedralną. Obejrzeliśmy pierwszą wybudowaną w Polsce katedrę. Na placu przed katedrą wykonaliśmy kilka prostych zadań matematycznych ( pole i obwód placu, plac jako część – ułamek całości).

Myślę, że wszyscy zapamiętamy to miejsce, gdzie są korzenie każdego z nas i że zwiedzając te miejsca poznajemy swoją historię.

Magdalena Piosik i Jolanta Burchardt