Golęczewo: Wielkanocne warsztaty plastyczne u Pióropuszy
31 marca 2021
O wilku mowa, a wilk tuż…
31 marca 2021
Pokaż wszystkie

Teatr Bez Granic

Kilka dni temu, a dokładnie 27 marca, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, który  został ustanowiony 60 lat temu ( w 1961 roku).

Chludowski Teatr Bez Granic obchodzi również w tym roku okrągłą rocznicę, bo 20-lecie swojej działalności.  Przez większość czasu działania artystyczne dotyczyły przygotowywania spektakli przez uczniów naszej szkoły. Od kilku lat poszerzyliśmy  nasze działania o nagrywanie filmów. W obu przypadkach zaangażowani są również dorośli – rodzice uczniów i pracownicy szkoły.

Z  okazji 20-lecia Teatru Bez Granic od dłuższego czasu trwały przygotowania do obchodów tego jubileuszu. Powstały dwa spektakle – jeden w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka, drugi – w wykonaniu dorosłych mieszkańców naszej gminy. Obchody jubileuszu miała rozpocząć premiera spektaklu pt. „Sylwia”, który już jest ukończony. Ostatnie próby pozwoliły na ogranie się na deskach scenicznych chludowskiego Domu Kultury. Niestety, z powodu trwającej pandemii nie możemy na żywo zaprezentować publiczności żadnego spektaklu. Czekamy z niecierpliwością na poluzowanie obostrzeń, aby na scenie nowo otwartego Starego Baru zorganizować dwie premiery teatralne.

Na swoją premierę czeka również film pt. „A niech to Gęś kopnie…”

Póki co, musimy uzbroić się w cierpliwość…

 Obyśmy jak najszybciej mogli spotkać się w rzeczywistym świecie, w teatrze!

Beata Bodzek i Joanna Napierała