Zakończenie roku przedszkolnego – Krasnoludki z Chludowa
2 lipca 2018
Zebranie organizacyjne dla Rodziców uczniów klas pierwszych
25 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Sportowa wizyta piłkarzy z Chludowa w węgierskim Tamási.

dav

Od 6. do 9. lipca grupa chłopców z roczników 2006/07/08 brała udział w wyjeździe na Węgry w ramach wymiany pomiędzy zaprzyjaźnionymi miejscowościami. Jednym z punktów był międzynarodowy turniej piłki nożnej, ale atrakcji było więcej. Udaliśmy się tam z zaprzyjaźnionym zespołem z Red-box Suchy Las.

Po dość męczącej podróży chłopcy odbyli spacer po miejscowości, a następnie nie obyło się sportowego akcentu, czyli gry w piłkę na małym boisku.

Drugi dzień to oczywiście turniej piłkarski z udziałem drużyny z Tamási, z Niemiec oraz dwóch drużyn z gminy Suchy Las. Było bardzo dużo gry, zabawy, radości ze zwycięstwa i goryczy po porażce, a to jest najważniejsze. Ostatecznie drużyna z Chludowa (złożona z dużej części z zawodników Rekordu Chludowo) zajęła III miejsce, przy okazji jako jedyna wygrała ze zwycięzcą turnieju, gospodarzami.

Po turnieju była wizyta w termach i zasłużony relaks w wodzie po dużym wysiłku.

Trzeci dzień to wizyta w parku dzikich zwierząt w Tamási, a przede wszystkim wyjazd nad Balaton. Dzień bez piłki nożnej to dzień stracony, więc wieczorem nie obyło się bez kopania piłki :). Ponieważ dość szybko zrobiło się ciemno i chłopcy długo nie pograli, opiekunowie zrobili zawodnikom niespodziankę i pobudka była o 4.30, a rozgrywki trwały do 7.00. Następnie szybki prysznic i powrót do Polski.

Powrót nie obył się bez przygód, ponieważ nastąpiła awaria autobusu, jednak po kilku godzinach nowym autobusem wróciliśmy do Polski.

dav

 

 

Marek Jętczak