Golęczewo: Akcja sprzątania terenu przy Figurze N.M.P
22 października 2021
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
25 października 2021
Pokaż wszystkie

Ósme klasy we Wrocławiu

W czwartek 21 października wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8 autokarem na wycieczkę do Wrocławia. W wycieczce brały udział klasa 8a i c
Na początku po dotarciu do Wrocławia pojechaliśmy do zoo, gdzie poszliśmy do afrykarium, spacerowaliśmy szklanym tunelem i zobaczyliśmy różne gatunki zwierząt. Po skończonym spacerze na terenie zoo poszliśmy zobaczyć budynek Hali Stulecia. Następnie, przejeżdżając po moście grunwaldzkim dotarliśmy na Ostrów tumski gdzie spotkaliśmy się z Panią Przewodnik. Oglądaliśmy gotycką katedrę i stary rynek, na który dotarliśmy spacerem. Podziwialiśmy wrocławską architekturę. Podczas przechadzki, towarzyszyły nam krasnale – jeden z symboli Wrocławia. Na Starym Rynku obejrzeliśmy średniowieczny ratusz i dwie słynne kamieniczki Jasia i Małgosie. Po udanej przerwie dotarliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Na wycieczce do Wrocławia dowiedzieliśmy się dużo o historii miasta i poznaliśmy dużo ciekawych miejsc. Był to czas nauki i zabawy, a także zacieśniania więzi.

Marta Kubiak