Bezpłatne przejazdy środkami transportu
21 lutego 2018
Paszporty do zawodowej przygody
26 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Moc działania Marysi i Tytusa

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum Maria Siewkowska oraz Tytus Korzeniewicz –  uczestnicy konkursu dla zaangażowanych społecznie uczniów Pramerica ,,Moc działania” – zostało zauważonych i wyróżnionych przez kapitułę pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu.

Moc działania program stworzony po to, aby doceniać zaangażowanie społeczne młodych ludzi. Marysia i Tytus opowiedzieli o swojej aktywności i pomimo, jak podkreślają organizatorzy, bardzo wysokiego poziomu nadesłanych prac znaleźli się w gronie osób wyróżnionych, a Marysia dodatkowo odbierze medal na specjalnej Gali w Warszawie.

Marysia opowiada o swojej aktywności bardzo skromnie: Moja działalność polega na organizacji  spotkań dla chorych onkologicznie dzieci  w Instytucie Pediatrii  na Oddziale Onkologii i Hematologii w Poznaniu. Spotkania te mają na celu urozmaicenie czasu długo przebywającym w szpitalu dzieciom  oraz odwrócenie uwagi od choroby, z którą muszą się zmagać . Widzę , że dzieci  angażują się bardzo w rozmowy ze swoimi gośćmi, co dodatkowo dodaje im  sił i motywuje by się nie poddawali. Zapraszam zawsze gości, którzy znani  są moim rówieśnikom. Oni  mają świetny kontakt z publicznością, nie tylko opowiadają o swojej pracy i działalności artystycznej czy sportowej, ale też grają z nimi, wspólnie śpiewają albo ……po prostu spędzają z nimi czas i  dają moc, jak i siłę do walki z chorobą. Moimi gośćmi byli np:  Sylwia Przybysz, Michał Szpak, Anita Włodarczyk , Tomasz Majewski, Katarzyna Cichopek , Sylwia Grzeszczak , Michał Wiśniewski. Opiekuję się też pieskami w schronisku dla zwierząt. Lubię to co robię!

 

Gratulujemy !

 

Izabela Kachlicka