Komunikat dyrektora w sprawie przyjmowania dzieci z Ukrainy do szkół i przedszkoli

Golęczewo: Uczymy się mówić językiem…żyrafy
9 marca 2022
„Dzień Kobiet”- „Jeżyki” z Chludowa
10 marca 2022
Pokaż wszystkie

Komunikat dyrektora w sprawie przyjmowania dzieci z Ukrainy do szkół i przedszkoli

Szanowni Państwo,

zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnianie informacji, że wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola prowadzone przez Gminę Suchy Las przyjmują dzieci uchodźców z Ukrainy.
 
Do zapisania dziecka do szkoły nie są potrzebne dokumenty ze szkoły, do której dziecko uczęszczało w Ukrainie. Wystarczy pisemne oświadczenie rodzica (opiekuna) o ilości lat szkolnych, w których dziecko uczęszczało do szkoły. Można także zapisać dziecko do klasy zgodnie z rokiem jego urodzenia. Oświadczenie może być także napisane w języku ukraińskim lub rosyjskim bez konieczności jego tłumaczenia. Szkoły mają także przygotowane formularze takiego oświadczenia, które można w prosty sposób wypełnić i podpisać.

Proszę także o upowszechnianie informacji, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie przy ul. Bogusławskiego 17 działa punkt rejestracyjny dla Uchodźców z Ukrainy, czynny od poniedziałku do piątku w  godz. od 7.30 do 15.30, z obsługą w języku ukraińskim i rosyjskim. Do punktu można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu  61-25-00-360, 61-25-00-368.
Jest to niezwykle ważne, by móc oszacować skalę potrzeb i zaplanować kolejne działania. OPS prosi również o pomoc mieszkańców gminy, by w sytuacji, gdy osoby przebywające pod ich dachem nie czują się na siłach by zgłosić się do punktu, zrobili to w ich imieniu, za ich zgodą.

Z poważaniem,
Krzysztof Antkowiak