Golęczewo: Mikołajkowe warsztaty artystyczne – Grawerowanie i złocenie bombek

Golęczewo: Przedszkolaki dla Ani
3 grudnia 2021
Mikołajki, mikołajki i po mikołajkach…
6 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Mikołajkowe warsztaty artystyczne – Grawerowanie i złocenie bombek

klasa I F

W mikołajkowy poranek, uczniowie z klas I-III ze szkoły w Golęczewie, uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach artystycznych.

Po wysłuchaniu historii na temat techniki powstawania prawdziwych, szklanych bombek, prowadzący warsztaty panowie – Marcin i Mikołaj, zapoznali dzieci z nową metodą przyozdabiania jedynej w swoim rodzaju – grawerowanej i złoconej bombki świątecznej.

Każde dziecko otrzymało przezroczystą, rozkładaną kulę wykonaną ze specjalnego, nietłukącego się tworzywa. Po wybraniu świątecznego szablonu, uczestnicy warsztatów z ogromną fascynacją przystąpili do grawerowania wzoru małą frezarką, nie zapominając jednocześnie o zabezpieczeniu oczu ochronnymi okularami. Każdy motyw został dodatkowo pomalowany złotą lub srebrną farbą, a cała kula została obsypana mieniącym się w świetle kolorowym brokatem. Na koniec mali artyści dekorowali bombki diamentowymi i perłowymi naklejkami.

Własnoręcznie wykonane ozdoby, zapakowane w firmowe kartoniki, dzieci z dumą zaniosły do domów, by w świąteczny czas sprawiły radość wszystkim domownikom swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Nauczyciele klas I-III

Roma Kierstan, Dorota Polichnowska, Jolanta Wenc