Golęczewo: Podziękowania za zbiórkę artykułów szkolnych
14 marca 2022
Co dalej ósma klaso ?
14 marca 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Uczniowie z Ukrainy w golęczewskiej szkole

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wydarzeń, które w cywilizowanym świecie nigdy nie powinny mieć miejsca. Niestety, nie mamy na nie wpływu i możemy jedynie dokładać wszelkich wysiłków, aby choć trochę ułatwić funkcjonowanie tym, których życie zostało zamienione w dramat.

Uczniowie naszej szkoły każdego dnia udowadniają, że potrafią zachować się w każdej sytuacji i podjąć wyzwania, z którymi do tej pory nie mieli okazji się zmierzyć!

Serdeczność, życzliwość, sympatia i przyjaźń – wszystko to nasze dzieci z otwartym sercem zaofiarowały przyjaciołom z Ukrainy. Szybko nauczyły się podstawowych słówek i otoczyły serdeczną opieką nieco zagubionych i wycofanych gości.

Już pierwszego dnia pobytu w szkole udało się nam wywołać uśmiech na ich twarzach. Jest on obecnie bezcenny i choć na chwilę pomaga zapomnieć o trudach i problemach.

   My, jako nauczyciele, staramy się poprzez odpowiednie przygotowanie zajęć i zabawę oraz miłą atmosferę zapoznawać dzieci z naszym językiem, zwyczajami, kulturą.

Nasi nowi uczniowie okazują się być skupionymi, bardzo pracowitymi i chętnymi do współpracy partnerami. Z zapałem podejmują wszystkie wyzwania i pomimo bariery językowej wykonują wszystkie polecenia i zadania. To wyjątkowo zaangażowane i otwarte dzieci. Doceniają i cieszą się z każdego gestu dobroci, a ich postawa może być przykładem dla innych.

   Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej sprawiły wszystkim wiele radości. Rywalizacja i współzawodnictwo przebiegały w pogodnej atmosferze. Najwięcej emocji i śmiechu wywołał bieg z jajkiem na łyżce, skoki w workach i „przejazd na sankach”. W czasie zajęć plastycznych polscy uczniowie wymienili się pomysłami z dziećmi z Ukrainy i wykonali prace według instrukcji. Pierwszy tydzień pobytu uczniów z zagranicy okazał się dla wszystkich czasem pełnym wrażeń i bogatym w doświadczenie.

Małgorzata Golec

Danuta Kamińska